Elektrokolo snadno a rychle? S Electron Wheel to zvládne každý

3. 1. 2018

Elektrokolo snadno a rychle? S Electron Wheel to zvládne každý

Vlastníte starší městské, krosové či trekingové jízdní kolo a chcete jej snadno a rychle přetvořit v moderní elektrokolo? S Electron Wheel, horkou novinkou stejnojmenné americké značky, vám k tomu stačí pouhých třicet vteřin. Zapletené kolo, jež v sobě integruje motor, baterii i řídící jednotku, jednoduše upnete do přední vidlice a můžete vyrazit.

 

Electron Wheel můžeme podobně jako konkurenční Copenhagen Wheel označit za přestavbovou sadu typu all-in-one. V předním zapleteném kole se v tomto případě skrývá vše, co je pro elektrifikaci běžného jízdního kola zapotřebí. Elektromotor s maximálním výkonem čtyři sta wattů, baterie poskytující dojezd až osmdesát kilometrů i řídící jednotka s bluetooth konektivitou. Součástí sady je také bezdrátový snímač síly šlapání, který po připnutí k tělu pedálu kontroluje, jaké úsilí cyklista při jízdě vynakládá. Výkon je na základě těchto poznatků dávkován přesně tak, jak je pro plynulou a ničím nerušenou jízdu nutné a výhodné. Veškerá nastavení přitom probíhají prostřednictvím mobilní aplikace s možností hlasového ovládání.

Instalace Electron Wheel spočívá v pouhé výměně předního kola, je tedy otázkou pouhopouhých několika desítek vteřin. Sadou je možné vybavit každé šestadvaceti, osmadvaceti i devětadvacetipalcové jízdní kolo vybavené běžnými ráfkovými brzdami. S verzí pro brzdy kotoučové se prozatím nepočítá. Hmotnost kompletní sady činí přibližně osm a půl kilogramu včetně pláště a duše. Maximální rychlost asistence zůstává omezena na pětadvacet kilometrů za hodinu. Více na www.electronwheel.com.

 

gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...