Elektrokolo připravuje také Mercedes

22.12.2020

Elektrokolo připravuje také Mercedes

Automobilka Mercedes spojila své síly s výrobcem kol N+ a představila elektrokolo, na kterém na první pohled nepoznáte, že má elektrický pohon.

Baterie se totiž ukrývá v rámu, který ale není výrazně silnější. Kde je tedy motor a kde baterie? Kolo se totiž na první pohled nijak neliší od běžného městského kola. Baterie je ukryta v trubici pod sedadlem, lze ji stiskem tlačítka jednoduše odebrat. Jde o baterii o hodnotě 36 Voltů 7ah od Panasonicu. Nabízí dojezd skoro 100 kilometrů, což zcela jistě stačí pro celodenní ježdění. Plně ji dobijete za tři a půl hodiny. Motor má výkon 250 Wattů, využívá pětirychlostní převodovku Turmey Archer, karbonový řetěz Gates, se kterým byste měli najet kolem 30 000 kilometrů. Z karbonu je vyrobena také vidlice kola. 

Kolo umožňuje díky umístění baterie a motoru ve středu převod váhy 50 na 50. Umožňuje vyvinout rychlost až 30 kilometrů v hodině tam, kde je to legislativně možné. Kolo je osazeno hydraulickými brzdami Tektro a pneumatikami Kenda, které jsou odolné proti proražení. 

https://nplusbikes.com/ 

PŘEDPLATNÉ