Elektrokolo od Jeepu si lze předobjednat, cena není malá

09.03.2020

Elektrokolo od Jeepu si lze předobjednat, cena není malá

V reklamě pro značku Jeep, ve které hrál Bill Murray a svou premiéru měla na Super Bowlu před pár dny, jsme mohli zahlédnout i elektrokolo. To si už můžete předobjednat.

Elektrokolo Jeep jsme mohli v reklamě vidět jen několik sekund Bill Murray v něm vezl sviště po sněhu, i z těchto několika záběrů je ale jasné, že půjde o kolo, které bude mít podobné vlastnosti jako klasické Jeepy a nezalekne se žádného terénu. Elektrokolo by se mělo začít dodávat o letošního června, a to za celkem astronomickou cenu (ostatně automobily Jeep také nejsou levné, právě naopak) 132 000  korun. Jedná se tak o jedno z nejdražších elektrokol vůbec, za tuto cenu obdržíte kolo s motorem o výkonu 750 Wattů, který vás vynese do jakékoliv výšky a pneumatiky s tloušťkou přes 12 centimetrů pro sjíždění všech terénů.

Značka Jeep není zdaleka první automobilkou, která začala vyrábět elektrokola a snaží se urvat kus velmi rychle rostoucího trhu a zúročit své znalosti baterií a výroby vozidel. Tak například společnost Audi se vrhla na výrobu horských elektrokol, GM prodává nyní dvě elektrokola, BMW vyrábí elektrokola a elektromotorky, dále pak Ford zakoupil startup Spin. Elektrokolo bude vyrábět dokonce i Harley Davidson. 

PŘEDPLATNÉ

Číslo 1/2020

Vychází 11. března

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...