Elektrokolo budoucnosti podle designového studia Atelier Mixture

29.01.2018

Elektrokolo budoucnosti podle designového studia Atelier Mixture

Trois mille trois cent trente trois. Tři tisíce tři sta třicet tři. Právě tak zní název fiktivní značky jízdních kol a elektrokol, která vznikla coby umělecké vyjádření francouzského designového studia Atelier Mixture. Mezi třemi zajímavými koncepty, které však pravděpodobně nikdy nespatří světlo světa, vyčnívá celoodpružené elektrokolo s označením Number Three.

Ve světě automobilů mají designové koncepty své nezastupitelné místo. Na silnici se sice většinou nikdy nepodívají, ukazují však cestu, po které bude automobilový průmysl kráčet po příštích několik let. Stejnou úlohu má koncept elektrokola Number Three pocházející z rýsovacích prken francouzského studia Atelier Mixture.

Number Three je svými tvůrci označován za crossover, se kterým se můžete vydat jak do terénu, tak do města. Základem tohoto elektrokola je karbonový rám s integrovaným středovým pohonem a baterií. Myšlenka integrace jednotlivých komponentů však v tomto případě ještě mnohem dále. Součástí rámu a vidlice jsou třmeny kotoučových brzd, kompletně vestavěn je také pohon s nábojovou převodovkou a řemenem. Velmi zajímavý je také systém zadního odpružení s dvojicí tlumičů, jež jsou jakýmsi pokračováním sedlových vzpěr. Identické kluzáky a některé vnitřní díly využívá také obrácená přední vidlice a také v rámu vestavěná teleskopická sedlovka.

Kromě námi probíraného elektrokola doporučujeme vaší pozornosti také další dva koncepty, které svým určením míří především do města a jeho nejbližšího okolí.  Více informací hledejte na internetových stránkách www.atelier-mixture.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ