Elektrokolo a virtuální realita?

26.05.2020

Elektrokolo a virtuální realita?

Jak se projet na elektrokole, i když je třeba venku ošklivě a vy nechcete vytáhnout paty z domu? Pomůže nová technologie firmy Falco eMotors, která umí skloubit virtuální realitu a elektrokolo.

Indická společnost Falco, která se zabývá výrobou pohonů, vymyslela jak propojit zážitek z cyklojízdy, i když zůstáváte doma, nebo jste ve fitness centru. Nabízí totiž set pro jízdu ve virtuálním prostředí, který zahrnuje řidítka, baterii a trenérský balíček. Cyklista jede na kole, které je umístěno stacionárně a přitom vidí trasu na displeji. mobilního telefonu, tabletu, anebo televize. Jde o nezávislou platformu, takže cyklista může využívat jakoukoliv aplikaci, jako je například Zwift. Tato aplikace umožňuje vytvoření tréninkového plánu a dále pak tréninkové trasy, kterou jezdec virtuálně projede. Trasa má všechny parametry ideálního tréninku. Prostřednictvím aplikace lze sdílat svá data s komunitou a vzájemně se porovnávat. 

"Náš Falco eDrive systém je v oboru elektrokol průlomový. Za prakticky nulových nákladů dáváme jezdcům na elektrokolech přistup k prožitku jízdy na kole a fitness tréninku uvnitř. I když milujeme, pokud se náše systémy pro elektrokola využívají venku, možnost tréninku uvnitř dává další a nové možnosti," uvedl Rakesh Dhawan, ředitel Falco eMotors. Zaváděcí nabídka obsahuje jednal set řidítek, baterie a platformy za 54 000 korun, 

PŘEDPLATNÉ