Elektrokolo a nosič na tažné zařízení

23. 5. 2017

Elektrokolo a nosič na tažné zařízení

Často se nás ptáte, jakým způsobem nejlépe převážet elektrokolo v autě. S nástupem léta je tato otázka zase o něco palčivější, a proto jsme se rozhodli, že se na ni v následujících dnech a týdnech podíváme trochu blíže. Nejrůznějších držáků je na českém trhu celá řada. Bohužel, těžké elektrokolo pojme jen málokterý z nich. Vybrali jsme ty, které to zvládnou!

Převoz elektrokola s sebou přináší mnoho nejrůznějších problémů a omezení. V prvé řadě zmiňme hmotnost, která se u moderních elektrokol pohybuje zpravidla nad dvaceti kilogramy. Manipulace s takovým kolem je jen velmi obtížná, a to dokonce i pro statné postavy. Málokterý výrobce nosičů s takto vysokou hmotností vůbec počítá. Drtivá většina nosičů, se kterými se na trhu setkáte, je z tohoto důvodu pro převoz elektrokola naprosto nevhodná. U střešních nosičů, které jsou limitovány také nosností střechy, pak vše uvedené platí dvojnásob. Tudy cesta rozhodně nevede.

Pokud nemáte možnost umístit elektrokolo uvnitř vozu, musíte se chtě nechtě spokojit s nosičem na zadní tažné zařízení. I zde platí, že ne každý má takovou nosnost, aby si s elektrokolem bez potíží poradil. Řada výrobců omezuje nosnost svých nosičů na sedmnáct kilogramů pro jedno kolo, což ani v případě vyjmutí baterie v žádném případě nestačí. Situace na českém trhu se naštěstí velmi rychle mění a nosičů se zvýšenou nosností postupně přibývá. Abychom vám ulehčili rozhodování, předvybrali jsme několik těch, se kterými svého elektrifikovaného miláčka bez obtíží uvezete.

 


Thule EasyFold XT 2 / od 14 999,-

Thule EasyFold XT2, kompaktní a hlavně velmi snadno použitelný nosič kol pro montáž na tažné zařízení,  je určen pro všechny typy jízdních kol včetně těch elektrických. S celkovou nosností šedesát kilogramů snadno přepraví dvě elektrokola o maximální hmotnosti třicet kilogramů. Skládací konstrukce usnadňuje montáž, manipulaci i skladování. Propracovaný systém sklápění ovládaný nožním pedálem umožňuje snadný přístup do zavazadlového prostoru. V nabídce je rovněž varianta se stejnou nosností určená pro tři jízdní kola. Více na www.thule.com/cs-cz/cz.


Atera Strada Sport E-Bike M / od 9 990,-

Nosič Atera Strada Sport nabízí dostatek prostoru pro dvě elektrokola. Jejich převozu nahrává celková nosnost, která se zastavila až na šedesáti kilogramech, a dále také o poznání větší rozestup mezi oběma sloty. Výrobce počítá s možností rozšíření pro třetí kolo, nosnost se v takovém případě pohybuje ještě o osm kilogramů výše. Nosič s výklopným mechanismem pojme všechny velikosti zapletených kol a jeho montáž nezabere více než deset vteřin vašeho času. Více na www.nosiceatera.cz.


MFT Aluline / od 6 490,-

Hliníkový nosič kol MFT Aluline je určen pro převoz dvou kol s možností dalšího rozšíření. Jeho předností je jednoduchá montáž pomocí jedné jediné páky, tedy bez nutnosti použití jakéhokoliv nářadí. Maximální nosnost činí pětapadesát kilogramů, hmotnost žádného z naložených kol přitom nesmí přesáhnout třicet kilogramů. Rozestup mezi prvním a druhým kolem je dostatečných devatenáct centimetrů. Více na www.stresninosice.cz.


Uebler X21 Nano / od 13 904,-

Neuvěřitelně skladný nosič s malými rozměry, nosností až šedesát kilogramů a dostatečným prostorem pro převoz až dvou jízdních elektrokol. Jednoduchý upínací mechanismus v kombinaci s nízkou hmotností dělá z nosiče Uebler X21 Nano jedničku na trhu mezi nosiči jízdních kol na tažná zařízení. Více na www.omnipuls.cz.


Westfalia Portilo BC60 / od 9 699,-

Kvalitní nosič s pětiletou zárukou dovolí převézt až dvě jízdní elektrokola s maximální hmotností 2 x 30 kilogramů. Montáž nosiče na tažné zařízení je velmi jednoduchá a bezpečná, jedná se o automatické upínání s dotažením pomocí páky. Samozřejmostí je možnost odklápění o devadesát stupňů tak, aby zůstal zachován přístup do zavazadlového prostoru. Adaptér pro rozšíření o třetí jízdní kolo lze zakoupit dostatečně. Více na www.nosice-expert.cz.


PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 3/2018

V prodeji od 15. 6.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...