Elektrický Gocycle GX přichází s novým skládacím mechanismem

4. 1. 2019

Elektrický Gocycle GX přichází s novým skládacím mechanismem

Gocycle, britský výrobce oblíbených skládacích elektrokol, přichází po více než dvou letech s další, v pořadí již čtvrtou generací stejnojmenného elektrického modelu. Spíše než o evoluci však tentokrát můžeme hovořit o revoluci. Nový model GX totiž nabídne propracovaný kloubový systém, díky němuž elektrokolo složíte během jen těžko uvěřitelných deseti vteřin.


Britská značka Gocycle je mezi milovníky městské cyklistiky synonymem pro originální skládací elektrokola doslova napěchovaná těmi nejmodernějšími technologiemi. Každý ze tří modelů, se kterými tato značka doposud přišla na trh, dokázal přinést něco nového a neokoukaného, ať už hovoříme o jedinečném konceptu u modelu G1, o mobilní bluetooth konektivitě u modelu G2, nebo o automobilovým průmyslem inspirovaným systémem denního svícení, který se před více než dvěma lety objevil na prozatím posledním modelu s přízviskem G3.

Originální koncept Gocycle se během posledních let měnil pouze nepatrně. Zajímavě tvarovaný celoodpružený karbonový rám s otočným skládacím mechanismem a letmým uložením předního a zadního kola doplňovaly a stále doplňují třírychlostní zadní nábojová převodovka, přední nábojový elektromotor s kapacitou dvě stě padesát wattů a v neposlední řadě baterie neviditelně integrovaná přímo do rámu. S novou generací, jež nese strohé označení GX, se toho na první pohled také příliš nemění, podrobné prozkoumání však poodhalí několik zásadních novinek a vylepšení.Kromě toho, že novinka poprvé v historii nabídne vyjímatelnou baterii, kterou tak snadno dobijete kdykoliv a kdekoliv, prošel zevrubným přepracováním především skládací systém, který je u elektrokol tohoto typu tím, co u zákazníků mnohdy rozhoduje. Díky novému systému je skládání elektrokola jednodušší než kdy předtím s tím, že celý proces zabere pouhých deset vteřin vašeho drahocenného času. Z kola přitom není nutné nic sundávat ani zdlouhavě upravovat. I ve složeném stavu pak stroj stále stojí na kolech, což výrazně zpříjemňuje manipulaci  i případný převoz.

„Z nového modelu jsme opravdu nadšení a jsme přesvědčení, že ke značce Gocycle přivede ještě více zákazníků, než tomu bylo doposud,“ nechal se slyšet šéfdesignér značky Richard Thorpe, který dříve působil jako inženýr u automobilky McClaren. „S nízkou hmotností a stylovým designem jde o pravý Gocycle, jak jej všichni znají, nyní se systémem snadného a rychlého skládání, který kolo činí ještě všestrannějším. Gocycle je tak přímo dokonalým společníkem pro každodenní dojíždění za prací s možností vzít si kolo do vlaku či autobusu městské hromadné dopravy.“


Samozřejmostí jsou široké možnosti customizace, barvou rámu počínaje a bohatým výběrem příslušenství konče. Ceny nového modelu Gocycle GX startují na 2899 librách a předobjednat jej lze již nyní prostřednictvím internetových stránek výrobce www.gocycle.com. České ceny prozatím nebyly zveřejněny.


PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...