E-Bike World Tour odhalila termíny závodů

25.03.2021

E-Bike World Tour odhalila termíny závodů

Tři závody v rámci E-bike World Tour by měly proběhnout ve Švýcarsku a Francii, termín závodu v Rakousku není doposud kvůli restrikcím známý.

Závody by se měly jet v Tignes-Val d’Isère (Franice), Verbier (Švýcarsko) a Flachau (Rakousko), organizátoři plánují, že příští rok by se mělo jet dokonce pět závodů. Loni se jely dva závody ve švýcarském Verbier, festival měl velký úspěch. Proto se rozhodli pořadatelé zorganizovat letos tři různé závody i v takto náročných podmínkých. První závod se bude konat ve Francii, a to přesně na přelomu července a srpna. V půlce srpna od 12. do 15. proběhne závod ve Švýcarskéem Verbier. Datum, kdy se pojede závod v Rakousku, bude kvůli restrikcím teprve oznámen. 

Akce by se měli účastnit také profesionální jezdci Marco-Aurelio Fontana a Nathalie Schneitter. "Cyklistická komunita je velká, ale často zaměřená na klasické cyklistické události. Věřím, že tohle je způsob, jak ukázat světu, co dovedeme na elektrokolech. Jsem napnutý, jak vše uvidím vyvíjet," prohlásil Marco-Aurelio Fontana , olympijský medailista z Londýna. "Je to nádherné. Miluju dobrodružství, dlouhé dny v sedle a při jízdě po technických terénech. E -Tour na Mont-Blanc 2019 byla jedním z vrcholů mé kariéry a myslím, že série podobných událostí bude fantastická. Jsem nadšená, že jsem součástí historie," uvedla Nathalie Schneitter, vítězka loňské soutěže. 

gallery  

PŘEDPLATNÉ