Dostupné karbonové elektrokolo? Nireeka se chystá do prodeje

16.03.2018

Dostupné karbonové elektrokolo? Nireeka se chystá do prodeje

Celoodpružené karbonové elektrokolo s cenou začínající hluboko pod dvaceti tisíci korunami? S touto bláznivou nabídkou přichází americký startup Nireeka. Projekt designéra Maxe Shojaie na sebe upozorňuje nejen nízkou cenou, ale také mnoha zajímavými technologiemi, které jsme až dosud byli zvyklí vídat u strojů podstatně dražších.


Nireeka je elektrokolo s celoodpruženým karbonovým rámem, integrovanou baterií a zadním nábojovým elektromotorem s výkonem dvě stě padesát, tři sta padesát nebo pět set wattů. Rám je vybaven jednoduchým jednočepovým odpružením se vzduchovým tlumičem a zdvihem sto milimetrů. Vpředu pracuje vzduchová vidlice se stejným zdvihem, změnu převodů obstává desetirychlostní mechanická sada, deceleraci hydraulické kotoučové brzdy s ocelovými disky. Maximální rychlost asistence byla výrobcem stanovena na dvaatřicet kilometrů za hodinu, dojezd na jedno nabití baterie činí až osmdesát kilometrů. Velice zajímavá je také hmotnost celého stroje, kterou se díky masivnímu použití karbonu podařilo udržet pod šestnácti kilogramy.

K ovládání elektromotoru slouží mobilní aplikace, s jejíž pomocí můžete nastavit veškeré aspekty jízdy. Smartphone můžete uložit do držáku na představci, jehož součástí je také dobíjecí rozhraní přímo napojené na baterii. Na displeji je možné sledovat všechny důležité údaje, vybrat jeden z pěti přednastavených jízdních režimů nebo se nechat přesně navigovat k cílovému místu. Palubní systém dále nabízí možnost hlídání mrtvého úhlu v prostoru za kolem a v případě použití hrudního pásu také funkci zvanou Heart Beat Assist Mode, která automaticky volí režim asistence elektromotoru v závislosti na aktuálním srdečním tepu jezdcově. Ve výbavě nechybí ani přední a zadní osvětlení s automatickou aktivací a režimem denního svícení.

Elektrokolo Nireeka bude dostupné ve třech různých výbavách, vždy s různým výkonem zadního elektromotoru. Čtvrté provedení bude optimalizované pro Evropský trh a jeho výkon v tomto případě nepřekročí dvě stě padesát wattů. V rámci předprodeje začínají  ceny na necelých osmi stech amerických dolarech, tedy hluboko pod dvaceti tisíci korunami. Více informací najdete na internetových stránkách výrobce www.nireeka.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ