Do Krkonoš nebudou smět rychlá elektrokola

08.05.2020

Do Krkonoš nebudou smět rychlá elektrokola

Krkonošský národní park hodlá změnit pravidla vstupu. Nejnověji by se v parku neměla ukázat elektrokola, která umožňují jízdu vyšší rychlostí, než je běžně povolená.

Krkonošský národní park mění svůj návštěvní řád, ve kterém nově pamatuje také na elektrokola. Jejich počet totiž významně stoupl a vedení parku tak považovalo důležité je v řádu zmínit a reagovat tak na poslední vývoj technologií. Na krkonošské stezky budou mít zakázána vjezd elektrokola, která nemají omezenou rychlost na 25 kilometrů a v hodině a nesplňují tzv. normu EPAC. Povolená jsou tedy pouze elektrokola, která mají maximální výkon 250 Wattů. Elektrokola, která se běžně v obchodech prodávají, jezdí maximální rychlostí 25 kilometrů v hodině, toto omezení lze ale vyřadit z provozu. 

V současné době je v Krkonoších k dispozici 460 kilometrů stezek. Na čtyři stezky lze vyjet jen od 9 do 17 hodin, po stezkách se nesmí jezdit, pokud na nich leží sníh. Kritici elektrokol tvrdí, že krkonošské stezky výrazně přetěžují, neboť se tak na nědostanou i ti, kdo by sem nevyšli, či nevyjeli.

PŘEDPLATNÉ