Dlouhé dny v sedle s novým elektrobikem Canyon Neuron:On

27.11.2018

Dlouhé dny v sedle s novým elektrobikem Canyon Neuron:On

Německý Canyon zařadil do své nabídky v pořadí již druhé elektrokolo. Po enduro speciálu Spectral:On se do prodeje dostává také elektrický trailbike Neuron:On. Ten má se stotřicetimilimetrovým zdvihem, devětadvacetipalcovými zapletenými koly a spoustou chytrých detailů excelovat především na dlouhých celodenních trasách.


Nový Canyon Neuron:On, mladší bratr dříve představeného enduro stroje Spectral:On, vyráží do boje s celoodpruženým hliníkovým rámem, stotřicetimilimetrovým zdvihem, devětadvacetipalcovými zapletenými koly a osvědčeným polointegrovaným systémem pohonu. Rám je opatřen pohodlnou, stále však dostatečně agresivní geometrií, se kterou snadno zdoláte své oblíbené traily a zároveň nebudete trpět únavou ani po několika dlouhých hodinách za řídítky. Dostatek komfortu nabídne také odpružení, které je vyladěno tak, abyste bez potíží využili i poslední milimetry zdvihu.

Hladkou, rychlou a za všech okolností vyrovnanou jízdu slibují mohutná devětadvacetipalcová zapletená kola, pro ještě více přilnavosti obutá do plášťů o šíři dva celé a šest desetin palce. U dvou nejmenších velikostí pak místo oblíbených devětadvacítek najdeme vhodnější kola sedmadvacetipalcová. Jezdci při šlapání pomáhá pohonný systém Shimano Steps E8000 s výkonem dvě stě padesát wattů, točivým momentem sedmdesát newtonmetrů a maximální rychlosti dopomoci pětadvacet kilometrů za hodinu.

Pohonný systém dotváří polointegrovaná baterie s kapacitou pět set čtyři watthodin s možností rychlého a snadného vyjmutí. Samotná baterie váží jen něco málo přes dva a půl kilogramu, takže ji můžete bez obav hodit do batohu a v případě potřeby vyměnit přímo na trailu. Zajímavým detailem je usb konektor vyvedený na horní rámovou trubku, který slouží pro dobíjení mobilního telefonu, navigace či přední svítilny. Myslelo se i na takové maličkosti, jako je kupříkladu sedlo se zvýšenou zadní částí pro ještě pohodlnější jízdu do kopce.

Nabídka Canyonu čítá tři pánské a dva dámské modely v cenovém rozpětí od 85 499 do 114 499 korun. Zatímco nejvýše postavený Neuron:On 7 nabídne odpružení Fox Performance Float a jedenáctirychlostní sadu Shimano Deore XT, nejdostupnější Neuron:On 5 přichází s vidlicí RockShox Recon RL, tlumičem RockShox Deluxe R a desetirychlostní sadou nižší řady Deore. Každý model bude dostupný hned ve dvou různých barevných provedeních přesně dle vašeho vkusu. Více informací hledejte na webových stránkách výrobce www.canyon.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ