Decathlon startuje leasing na elektrokola

20.05.2020

Decathlon startuje leasing na elektrokola

Francouzský řetězec Decathlon představil zatím jen ve své domovině službu, která připomíná operativní leasing na auta, ale týká se elektrokol. Kolo lze mít už za 15 EUR měsíčně.

Služba se jmenuje Decathlon Rent. Kolo si díky této službě vlastně předplácíte, platíte každý měsíc jistou, poměrně malou částu a kolo můžete využívat, jak je libo. Stejně jako u leasingu nejste ale až do splacení jeho majitelem. Předplatné lze kdykoliv zrušit a kolo vrátit do obchodu. Kolo je opatřené bezpečnostním zámkem a je pojištěné proti krádeži. Decathlon nabízí osm druhů kol, ze kterých je možné si vybírat. Jde o různé typy kol, například za elektrokolo Elops 920 se platí 75 EUR měsíčně.

Tato služba je zatím dostupná pouze v Paříži a Lyonu, coby pilotních městech. Poté by měl Decathlon službu vyhodnotit a rozjet ve svých pobočkách po celém světě, takže i u nás. Služba se začne testovat 5. června. Pro využívání služby je třeba se registrovat, po 5. červnu je možné využívat aplikaci, ve které je možné si vybrat model kola. V okamžiku, kdy bude kolo na prodejně, obdrží klient e-mail a může si kolo vyzvednout. 

PŘEDPLATNÉ