Další sdílené elektrokoloběžky a elektrokola v ulicích Prahy?

22.11.2019

Další sdílené elektrokoloběžky a elektrokola v ulicích Prahy?

Zdá se to skoro neuvěřitelné. Nad sdílenými elektrokoloběžkami Lime stále visí Damoklův meč, protože jsou u pražských radních mimořádně neoblíbené, přes to se zde našla další firma, která by chtěla podobnou službu nabídnout. Tou je Revolt, který už nyní nabízí sdílené elektrovozy.

Firma Revolt působí v ulicích Prahy pár let. Za tu dobu se jí podařilo vytvořit síť sdílených elektrovozů pro svě osoby a elektroskůtrů, které si lze vypůjčit díky aplikaci. Nyní se firma rozhodla, že nabídne zákazníkům ještě další sdílené dopravní prostředky, všechny poháněné zelenou energií. Mělo by jít o elektrokola a elektrokoloběžky, což je velmi dovážné zveřejnit. Elektrokoloběžky Lime totiž nemají v Praze tu nejlepší pověst. Jízda na nich není právě levná, a tak je většinou využívají spíše turisté. Uživatelé navíc koloběžky parkují hlava nehlava, mnohdy uprostřed chodníku. Lime tak magistrát vypověděl Memorandum o spolupráci a jejich další budoucnost je nejistá.

Koloběžky se mohou využívat a parkovat jen v centru a širším centru města, jen zde je aplikace umožní zaparkovat. To se ale pražským radním příliš nelíbí, naopak by chtěli koloběžky dostat na okraj, kde mohou být uživatelům přece jenom prospěšnější. Firma Revolt by podle Czechcrunch.cz umístila do ulic dalších 150 koloběžek, což asi není zpráva, kterou by chtěli ti, kdo v širším centru města bydlí, slyšet. Na vybudování nové platformy vybíral Revolt na crowdfundingovém serveru, požadoval investici 3 000 000 korun, která byla zcela splacená. 

PŘEDPLATNÉ