DACHSER v Praze zaváží elektrokoly i paletové zásilky

23.03.2021

DACHSER v Praze zaváží elektrokoly i paletové zásilky

V rámci pilotního projektu doručuje mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic zboží do městských částí Prahy nákladními elektrokoly. Díky novému modelu elektrokola zahájil jako první logistický provider v České republice i distribuci paletizovaného zboží.

City logistika v podání společnosti DACHSER dokáže být bezemisní. Ukazují to zkušenosti z pilotního projektu distribuce zásilek pomocí nákladního elektrokola v centru Prahy, který společnost spustila koncem minulého roku. Nyní DACHSER zaváží své zákazníky i celými paletami. „Po úspěšném startu projektu jsme hned po prvních týdnech distribuce zboží koncovým zákazníkům v centru Prahy zaznamenali poptávku i po logistice paletizovaného zboží,“ vysvětluje Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic, a dodává: „Otestovali jsme proto s naším partnerem společností 4AVs.eu několik typů elektrokol a vybrali pro naše potřeby to nejvhodnější.“

Nový model nákladního elektrokola je osazený dvěma boxy pro kusové zásilky a přívěsným zařízením pro převoz europalety s výškou až 1,6 metru. Elektrokolo uveze náklad o váze až 300 kg. Výchozím bodem pro nakládku a následnou dodávku zásilek elektrokolem je mikrohub Depot.Bike na pražském Těšnově, který provozuje ekolo.cz ve spolupráci s Technickou správou komunikací Praha a Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Koncept DACHSER Emission-Free Delivery

Do konce letošního roku plánuje DACHSER Czech Republic zahájit bezemisní doručování zásilek do definované oblasti v Praze pomocí optimalizované kombinace elektrických vozidel. Projekt by se měl rozšířit do nejméně 11 vybraných evropských metropolí.

Více dalších informací na www.dachser.cz nebo www.cargo-bajkeri.cz. 

PŘEDPLATNÉ