Cube Store v Karlových Varech

Magické a numerologicky zajímavé datumy jsou nakloněny vzniku nových, mimořádných projektů a také význačných událostí. Datum 22. 2. 2022 se do historie domácího cyklistického byznysu zapíše otevřením prvního monobrandového obchodu Cube Store v Karlových Varech.

Prodejnu se širokou nabídkou kol, elektrokol a příslušenství jedné z nejvýznamnějších evropských značek otevřel zkušený a úspěšný prodejce Pavel Gašek, jenž v Karlových Varech provozuje bikeshop už od roku 2000. Pro novou prodejnu, která je reprezentativní výkladní skříní sortimentu značky Cube, byly vybrány nebytové prostory na adrese Západní 1417/4 v karlovarské městské části Tuhnice. Ve zrekonstruované bývalé restauraci s tanečním sálem vznikla díky propojení s moderní a architektonicky zajímavou přístavbou nová prodejna o rozloze 450 m². Součástí komplexu je i vlastní přilehlé parkoviště pro zákazníky, kde se dají pohodlně prohlédnout a vyzkoušet kola i elektrokola a také je možné jejich bezpečné naložení do automobilů.

Oficiální otevření prodejny povedeně a vtipně uváděl herec a moderátor Marek Eben, který v Karlových Varech žije a má zkušenosti jak s klasickým kolem, tak s elektrokolem značky Cube. Jak před hosty zavtipkoval, tak obě jeho přibližovadla fungují naprosto bezchybně a je s nimi moc spokojený, jen ho občas trápí defekty duše. A jestliže bude tento problém přetrvávat, tak prý mu nezbude než konzultovat píchlou nebo prázdnou duši se svým farářem…

Majitelé obchodu, manželé Pavel a Tereza Gaškovi, přestřihli symbolickou pásku společně se zástupcem Cube panem Chrisem Archerem a také s jednateli importéra značky na český trh, kterými jsou Radoslav a Radek Krummerovi. Starší z nich Radoslav Krummer je bývalým vynikajícím závodníkem v silniční cyklistice a osobně jako mechanik pomáhal při rozjezdu značky Cube jejímu zakladateli. Otevřel pak první prodejnu s koly Cube v Karlových Varech a současně se stal zástupcem značky. V současnosti se hodlá se svojí firmou Cyklosport RIK zaměřit na podporu největších prodejců kol a elektrokol Cube a na budování sítě specializovaných obchodů Cube Store dle standardů značky osvědčených a fungujících na německém trhu.

Na slavnostní otevření byli pozváni hosté z řad bankovních ústavů, architektů, stavebních firem, představitelů města Karlovy Vary a dále zástupci médií a také další vybraní prodejci značky kol Cube z jiných části republiky. Cyklistickou atmosféru podtrhli exhibiční trialovou show mistři svého oboru, jezdci Vlastislav Kabeláč Čiháček a Martin Šimůnek.

Značka kol Cube vznikla v roce 1993 v německém městě Waldershof asi 80 kilometrů od českých hranic, kde má dodnes své sídlo. Zakladatelem značky je Marcus Pürner a prvním mechanikem, jenž měl na starosti montáž nových modelů kol Cube, byl právě Radoslav Krummer. Od prvních stovek jízdních kol stoupla produkce značky Cube na milion kol a elektrokol ročně a jedná se o největšího evropského výrobce, který je schopen obsáhnout všechny kategorie a typy klasických kol i e-biků pro kompletní škálu uživatelů. Kvůli rostoucímu zájmu o jízdní kola a elektrokola firma vybudovala před pár lety novou montážní halu a sklady ve městě Waldershof, kde se nyní vyrábí tři čtvrtiny celé produkce. Zbylá část se vyráběla v Kambodži a Bangladéši, ale vlivem pandemie Covid-19, která způsobila zásobovací a logistické potíže, se firma rozhodla přemístit i poslední zbytek produkce do Evropy. Díky tomu bude část výroby přesunuta i do nové montážní haly u Chebu, kde začne kompletace kol a elektrokol už během letošního jara. Vznikne zde až 300 nových pracovních míst.

Text: Ondřej Vysypal, foto: Mike Koukal

Webové stránky nového obchodu najdete zde: www.cube-store.cz

Více informací o prodejně přineseme v tištěném vydání našeho časopisu Electric Bike Action 1/2022.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one