Čtvrtina loni prodaných bicyklů byla elektrokola

06.01.2020

Čtvrtina loni prodaných bicyklů byla elektrokola

Elektrokolům se daří stále lépe. Podle serverů ekolo.cz se loni podílela na prodejích čtvrtinovým podílem. A tento podíl má ještě dále růst.

Provozovatel serveru a eshopu e-kolo.cz zveřejnil v několika médiích zajímavý průzkum, který se týkal právě elektrokol.Vyplývá z něj, že elektrokola jsme si my Češi prostě zamilovali a že jde jejich obliba a prodej velmi strmě nahoru. Tak například v loňském roce se prodalo 80 000 elektrokol, podle předpovědi by tento počet měl v letošním roce vzrůst až na 110 000 elektrokol. A mimochodem 80 000 je čtvrtina z celkového počtu prodaných kol, i tento poměr lze čekat, že poroste. V jiných východoevropských státech tato obliba tak patrná není, naopak čím na západ od nás, tím obliba elektrokol vzrůstá. Podíl elektrokol na celkovém počtu prodaných kol je kolem 40 %. 

Průměrná cena elektrokola je 32 520 korun. "Za částku do 40 tisíc korun se už dá sehnat relativně slušně mechanicky vybavené elektrokolo se středovým nebo zadním pohonem. Naopak elektrokola pod 30 tisíc bych vzhledem k předpokládané životnosti alespoň šest let nedoporučoval,“ prohlásil Jakub Dittrich pro magazín Czechcrunch. Zatímco dříve se považovali za klasického zákazníka důchodci, tento předpoklad už nyní naprosto neplatí. Na elektrokolech jezdí nejrůznější typy lidí, stále častěji jsou to ti, kdo se takto dopravují do práce. 

PŘEDPLATNÉ