Cratoni přichází s chytrou pedelec přilbou Smartride

5. 2. 2018

Cratoni přichází s chytrou pedelec přilbou Smartride

Dnešní elektrokola jsou doslova nabita moderními technologiemi a chytrými se pomalu, ale jistě stávají také některé doplňky, bez kterých si jízdu na kole již ani neumíme představit. Společnost Cratoni nyní přichází s chytrou přilbou splňující veškeré nároky pro jízdu na elektrokolech a strojích typu pedelec. Jaké možnosti nabízí?

Jak již sám název napovídá, Cratoni Smartride je chytrou cyklistickou přilbou, která se dokáže spojit s mobilním telefonem a nabídnout svému nositeli mnoho zajímavých funkcí. V prvé řadě se však stále jedná o ochrannou přilbu, jejímž prvořadým úkolem je střežit cyklistovo zdraví. Přilba proto splňuje veškeré nároky pro jízdu na elektrokolech i rychlejších strojích typu pedelec. Při výrobě bylo použito moderní technologie In-Mold, přilba dostala chytrý upínací systém Light Fit System s děleným řemínkem, přezkou Step Lock a antibakteriálními výstelkami Clean Tex. Samozřejmostí je odnímatelný kšilt, respektive hledí s propracovaným systémem seřízení a možností použití s běžnými cyklistickými brýlemi. Hmotnost přilby činí v dané kategorii velmi zajímavých 450 gramů.

Přilba je dále vybavena bluetooth reproduktorem, mikrofonem a takzvaným g-senzorem. Po spojení se smartphonem můžete za jízdy telefonovat či poslouchat hudbu, zatímco citlivé senzory hlídají vaši polohu a v případě pádu dokáží přivolat pomoc. Pokud se neplánovaně ocitnete na zemi, na obrazovce telefonu se zahájí odpočet, po jehož marném uplynutí dojde k odeslání vaší přesné polohy na jeden z přednastavených kontaktů. Bezpečnosti nahrává také vestavěná zadní blikačka a dvojice směrových světel s možností ovládání pomocí dálkového ovládání či mobilního telefonu.

Spojení s mobilním telefonem otevírá některé další možnosti, například trackování vyjížďky, analyzování jízdních dat či jejich sdílení na sociálních sítích všeho druhu. Pakliže na přilbu připevníte akční kameru, pomocí smartphonu či dálkového ovládání můžete pořizovat fotografie či videa.

Maloobchodní cena přilby je českým dovozce stanovena na 6099 korun. Více informací najdete na webu www.cratoni.cz nebo na stránkách internetového obchodu www.mojekolo.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ