Cobi Bike se stává součástí produktové řady značky Bosch

23. 7. 2018

Cobi Bike se stává součástí produktové řady značky Bosch

Poté, co značka Bosch na sklonku minulého roku odkoupila technologický startup Cobi Bike, se mezi příznivci elektrokol začalo diskutovat, co se se stejnojmenným systémem stane a jaká bude jeho budoucnost. Na letošním veletrhu Eurobike jsme si produkty Cobi Bike mohli prohlédnout na stánku značky Bosch, která je tímto oficiálně zařazuje do své nabídky.


Cobi Bike je náhradou klasického informačního a ovládacího displeje, bez kterého se většina dnešních elektrokol jen těžko obejde. Ve skutečnosti jde o chytrý systém, který nabízí možnost propojení elektrokola a smartphonu a který přináší celou řadu užitečných funkcí přímo na palubu vašeho stroje. Systém samotný sestává z dokovací stanice, do které snadno připojíte takřka jakýkoliv chytrý telefon, a součástí systému je také přehledné ovládací rozhraní. To je umístěno hned vedle levého gripu a svůj smartphone díky němu můžete obsluhovat, aniž byste pustili řídítka z ruky. Součástí dokovací stanice může také vestavěné přední světlo a zadní blikačka.

Klíčovým prvkem systému Cobi Bike je mobilní aplikace, pomocí které ovládáte pohonný systém elektrokola a díky níž máte veškeré jízdní údaje kdykoliv na dosah ruky. Tím ovšem možnosti aplikace ani zdaleka nekončí. K dispozici máte celou řadu dalších služeb, od navigace a předpovědi počasí, přes jízdní řády a poslech hudby, až po možnost záznamu jízdy za využití rozličných sportovních deníků či trackerů. Výrobci, kteří tento systém začnou nebo již začali používat, mají možnost personalizace aplikace včetně jejího doplnění o nové moduly. Němečtí Riese & Müller tak například připravují elektronický manuál nebo interaktivní mapu své servisní sítě.

Dnes je již nad slunce jasné, že začlenění startupu Cobi Bike System do portfolia značky Bosch bylo krokem správným směrem. Jsme proto velice zvědaví, jak se tento slibně nastartovaný počin bude do budoucna vyvíjet. Více na www.bosch-ebike.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 2/2019

V prodeji od 3. května

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Pojištění elektrokol

Naše videa...

Doporučujeme...