Chytré odpružení kokpitu

Firma Cane Creek si vždycky šla svojí cestou, a to se netýká jen unikátních odpružených sedlovek Thudbuster, ale také jejích odpružených představců eeSilk.

Kultovní americký výrobce vidlic, hlavových složení, klik a sedlovek Cane Creek je etalonem precizní strojařiny, špičkového designu, výborné funkce, dlouhé životnosti a také velmi silného patriotismu i spojení s regionem a přírodou Severní Karolíny a zejména Apalačských hor. Tady se všechno testuje a důkladně prověřuje nikoli na stolicích a robotech, ale v rukou zapálených testerů. Firma si vždycky šla svojí cestou, a to se netýká jen unikátních odpružených sedlovek Cane Creek Thudbuster, ale také odpružených představců Cane Creek eeSilk. Ty jsou určeny především pro cestovní, silniční anebo gravelová kola a elektrokola, na nichž je osazena pevná vidlice. Kdo si myslí, že odpružené představce jsou mrtvé a svět už mnoho let patří pouze odpruženým vidlicím, ten nemusí dál číst. Kdo je ale naopak příznivcem chytrých alternativních a efektivních řešení, ten nechť pokračuje.

Nenápadný doplněk v kokpitu, kterým nahradíte původní pevný představec z hliníku či karbonu, zaručeně sníží únavu jezdce a zmírní veškeré vibrace a rázy od předního kola. S nastavitelným zdvihem až 20 mm, jednoduchou výměnou elastomeru pomocí jednoho šroubu a přepínáním mezi měkčím a tvrdším nastavením v horní části představce se navíc dokáže přizpůsobit jakémukoli povrchu a momentálním preferencím jezdce.

Součástí představce jsou elastomery tří různých tvrdostí. Na rozdíl od zmíněné odpružené sedlovky Thudbuster nejsou vybírány a osazovány podle hmotnosti jezdce, ale primárně podle jeho preferencí a jízdního stylu. Někdo preferuje dálkové trasy a velmi citlivý a aktivní chod, další zase jezdí sportovně a stačí mu, když bude tlumení reagovat pouze na větší nerovnosti a drsnější „kopance“ do řídítek. Samotná výměna elastomeru je velmi snadná – stačí totiž povolit šroub v horní části představce, elastomer vyjmout a nahradit jiným.

VERDIKT

Naše počáteční opatrná nedůvěra vzala za své hned po prvních metrech jízdy po křivolakých kočičích hlavách v historické části města. Komfort, který představec eeSilk na náš e-gravel přinesl, nás doslova nadchnul. Navíc je mírné pohupování řídítek díky malému zdvihu skutečně nenápadné a jemné, takže nijak neruší a ani si ho nevšimnete. Při jízdě ze sedla stačí představec přitvrdit pomocí otočení páčky o 90 stupňů a kokpit je tuhý. Navíc rozdíl v hmotnosti ve srovnání s pevným představcem je skutečně skoro nepostřehnutelný. Hledáte-li tedy jednoduché a snadné řešení pro zpříjemnění jízdy, může to být přesně to pravé pro vás! Dodává se v délkách 80, 90 nebo 100 mm a v černé barvě (pouze u délky 90 mm je variantou i stříbrné provedení). Hmotnost je podle délky od 225 gramů a cena 4 635 Kč. Více informací na webu dovozce www.krabcycles.cz.

PRO:

– snadná a rychlá instalace

– zvýšení komfortu jízdy

– nízká hmotnost

PROTI:

– vyšší cena v porovnání s pevným představcem

 

Text a foto: Zdeněk Dokoupil, ELEKTROKOLA s.r.o.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one