Chcete jezdit na kole déle? Kupte si elektrokolo

28.08.2020

Chcete jezdit na kole déle? Kupte si elektrokolo

Podle nejnovější studie v časopise Transportation Research budete díky pořízení elektrokola jezdit déle a častěji. A díky tomu ušetříte, vaše auto totiž zůstane častěji v garáži.

Elektrokola se ukazují jako nejlepší alternativou automobilismu, a to hlavně v městském prostředí. Podle nejnovějšího výzkumu zmíněného odborného časopisu si díky pořízení elektrokola až zčtyrnásobíte své cyklistické dávky. Vědci zkoumali dvě skupiny, jednu tvořili majitelé elektrokol, kteří si elektrokolo pořídili teprve nedávno, druhou pak běžní cyklisté, kteří teprve o pořízení elektrokola uvažovali. Ti všichni si měli po šest měsíců vést své jízdní deníky, do kterých měli zaznamenávat veškeré své jízdy a jejich délku. Vědci zjistili, že novopečení jezdci na elektrokolech zvýšili svou průměrnou denní dávku za 2,1 kilometru na 9,2 kilometru, což znamená nárůst o 340 %.

Studie také přišla na to, že majitelé elektrokol zvýšili poměr jízd na kole oproti jízdě v jiných dopravních prostředcíh z 17 na 49 %! Jinými slovy, elektrokolo se pro stalo běžným dopravním prostředkem a vytlačilo z těchto pozic osobní automobil. Což je potěšitelné vzhledem k tomu, že obliba elektrokol v celém světě raketově roste. Znamená to totiž, že se lidé zřejmě častěji hýbají a častěji nechávají své auto doma. A to je dobře jak pro životní prostředí, tak pro jejich zdraví. 

PŘEDPLATNÉ