Český Freebike dodá tísíce elektrokol do Varšavy

22.06.2020

Český Freebike dodá tísíce elektrokol do Varšavy

Česká firma Freebike, která provozuje sdílená elektrokola, získala obchod snů. Do polského hlavního města má dodat elektrokola díky vítězství ve veřejném tendru.

Firmu Freebike, která se zabývá provozováním sdílených elektrokol, založil majitel sítě obchodů s elektrem Datart Charles Butler spolu s Ludvíkem Jarošem. Do Varšavy by měli dodat 6000 kol, která se skládají ze součástek z celého světa, montují se ale v České republice. Elektrokola by ve Varšavě měla provozovat firma Marfina, která patří pod síť Moventia. Ta má španělského majitele a sdílená kola nabízí v mnoha městech. Elektrokola by měl Freebike dodávat v letech 2021 až 2028, dohromady by mělo jít o dodávku 6410 klasických elektrokol, 45 dětských kol a 60 tandemových kol. Kola se i zde budou nabízet bezstanicově, bude je tedy možné zanechat kdekoliv v povolené zóně, pochopitelně tak, aby neohrožovala chodce a vozidla.

V Praze přiznala nedávno firma Freebike problémy. Vracet kola je totiž možné jen a pouze v Karlíně, kde také firma sídlí: "Novinky se budou týkat taky ceny za jízdu a ta bude letos pro všechny skoro zadarmo. Úplně každá jízda do 30 minut bude zdarma - i s elektromotorem. Abychom ale stíhali obsloužit všechna kola, vracet je bude možné jen na území celého Karlína a přilehlého okolí. Když si ale budete chtít zajet někam dál, můžete si tam kolo zapauzovat na hodinu zdarma a pak přijet zpátky do Karlína. Mimo Karlín a okolí nebudou na mapě místa k vrácení." 

PŘEDPLATNÉ