Česká značka Braasi Industry by měla vyrábět také elektrokola

30.09.2019

Česká značka Braasi Industry by měla vyrábět také elektrokola

Firma, která je známá hlavně díky výrobě batohů, se vrhla na produkci kol a nejnověji také elektrokol. Nové elektrokolo by měla firma představit již příští měsíc. Jeho podoba je ještě neznámá, ale již nyní je jasné, že se můžeme těšit na designově vyladěný kousek.

Českou firmu Braasi tvoří Eliška Slámová a Šimon Brabec, což jsou životní partneři, kterým se podařilo vybudovat rodinnou dílnu v pražských Holešovicích, tedy na Praze 7, která je cyklistům zaslíbená. Místní radnice má totiž cyklisty opravdu ráda. V dílně doposud šili hlavně designové batohy a ledvinky, které firma šije z lokálních materiálů.

I Braasi Bike, který představila firma na Designbloku, sází na lokální dodavatele. Jedná se o designové kolo, které připomíná kola BMX a chlubit se může třeba rámem, který se zkonstruován ve firmě Braasi a je tvořen trubkami Reynolds 631, nebo převodovkou od německého výrobce Pinion. Už v říjnu by měla firma představit také elektrokolo a dá se čekat, že půjde o stejný designový kousek. Cenu nemůžeme ani odhadovat, neboť zatím nebyla stanovena ani cena kola Braasi Bike. 

PŘEDPLATNÉ