Česká elektrokola Freebike budou k vidění v centru Londýna

Kromě finských Helsinek, kanadské Kelowny a slovenské Trnavy je můžete potkávat také v ulicích Prahy. Řeč je o sdílených elektrokolech české společnosti Freebike, které se nyní podařilo dosáhnout dalšího velkého úspěchu. Freebike zvítězil ve veřejné soutěži a získal bikesharingovou exkluzivitu pro nejužší centrum britského Londýna.

Společnost Freebike, jejíž mateřskou firmou je český Homeport, byla až donedávna známá především v zahraničí. Zakladatelem Homeportu je Brit Charles Butler, který dlouhodobě žije a podniká právě v České republice. Není se proto čemu divit, že když londýnská radnice vypsala veřejnou soutěž na zajištění bikesharingu v ulicích nejužšího centra města, tedy v takzvaném City of London, byla česká společnost jedním z prvních a nutno podotknout také nejvážnějších zájemců. V nabité konkurenci, ve které nechyběla taková jména, jako je Uber či Lime, se česká společnost dokázala prosadit a v tendru nakonec po zásluze zvítězila.

V City of London, čtvrti s necelými deseti tisíci stálých obyvatel a rozlohou ani ne tři čtvereční kilometry, pracuje každý den na tři sta tisíc zaměstnanců. To je hlavním důvodem, proč je  tato lokalita pro bikesharingové společnosti z celého světa tolik lákavá. Freebike bude v tomto místě provazovat tři stovky elektrokol a za deset minut jízdy si bude účtovat celou jednu libru. Oficiální spuštění bikesharingu je naplánováno na středu dvanáctého června. Zájemci si kola budou moci vyzvednout v centru města, jejich odstavení pak bude možné také v přilehlých čtvrtích Camden, Hackney a Islington. Více na www.homeport.cz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one