Cargo elektrokola naživo

01.10.2020

Cargo elektrokola naživo

V pražském Centru CAMP proběhlo na konci září další setkání nad nákladními elektrokoly, tedy konference ze série CARGOBIKE.LIVE.

Zatímco na prvním červnovém dějství se účastníci dozvěděli o záměru Hl. města Prahy o vytvoření sdíleného Depa pro doručování poslední míle na nákladních elektrokolech, tak na zářijové akci se již diskutovalo nad vizualizacemi tohoto pilotního projektu. 

Účastníky akce byli zástupci Pražského Institutu plánování a rozvoje města, vystoupili zde s podporou jak náměstek primátora Prahy pro dopravu Adam Scheinherr, tak i pražský viceprimátor Petr Hlaváček. 

Jakub Ditrich ze společnosti ekolo.cz, která projekt koordinuje, seznámil účastníky s aktuálním stavem trhu s nákladními elektrokoly, s projekty městských logistických dep v Evropě a také s konkrétní vizí provozu pražského Bike.Depa. 

Na závěr představitelé celkem čtyř nadnárodních logistických společností ukázali, jak vypadá rozvoj dopravy zboží na elektrokolech v jejich sítích. Zatímco zástupci DPD a DHL již prezentovali pilotní projekty v ČR, spíkři za GLS a Dachser seznámili účastníky s jejich cyklo, respektive cyklo-cargo logistikou v zahraničí. 

Na závěr akce bylo pro účastníky vedle občerstvení připraveno 10 různých typů nákladních elektrokol na otestování, což je velmi důležité pro skeptiky, kteří nemají představu o tom, kolik nákladu lze reálně prostřednictvím cargo elektrokol odvézt. 

Pilotní provoz Depa v centru Prahy bude zahájen na přelomu měsíců října a listopadu 2020 a poprvé vyhodnocen v dubnu 2021, kdy také proběhne další akce Cargobike.live. Nenechte si tuto problematiku ujít. 

gallery  

PŘEDPLATNÉ