Cannondale představil elektrický trailbike Cujo Neo 130

31. 5. 2018

Cannondale představil elektrický trailbike Cujo Neo 130

Americký Cannondale představil další ze svých novinek pro nadcházející sezonu. Vývojáři se tentokrát soustředili na kategorii trailbiků a nabídku doplnili celoodpruženým elektrokolem s označením Cujo Neo 130. Ačkoliv míří především na traily, svým pojetím je tento sympatický univerzál určen širokém bikerskému publiku.


Cannondale Cujo Neo 130 je elektrický trailbike s celoodpruženými hliníkovým rámem a zdvihem 130 milimetrů nad oběma koly. Rám je vyroben z hliníkové slitiny Smart Form C2 a jeho zadní odpružená stavba pracuje na principu přepákovaného jednočepu. Pohonnou jednotku dodalo japonské Shimano, konkrétně se jedná o středový elektromotor řady Steps E8000 s výkonem 250 wattů, točivým momentem 70 newtonmetrů a maximální rychlosti dopomoci 25 kilometrů za hodinu. Baterie s kapacitou 504 watthodin zůstává skrytá ve spodní rámové trubce, kde je před vodou a blátem chráněna plně utěsněným krytem. Ochranu motoru zajišťuje masivní polykarbonátový plát v motokrosovém stylu.

Skvělým jízdním vlastnostem nahrává geometrie rámu s prodlouženým dosahem, krátkou zadní stavbou a tak akorát rozvolněným hlavovým úhlem. Ve spojení se 130 milimetry zdvihu a mohutnými plášti standardu 27.5+ tak snadno získáme kolo, které je nejen rychlé a hravé, ale také neskonale stabilní. K uhlazenému zevnějšku přispívá modulární systém vodítek vnitřní kabeláže, který umožňuje přizpůsobit konfiguraci bovdenů, hadic a kabelů aktuálním požadavkům. Uvnitř rámu vyzbyl také dostatek prostoru pro láhev s vodou či bidon s nářadím.

Cannondale Cujo Neo 130 bude dostupný pouze v Evropě, a to ve čtyřech pánských a jednom dámském vyhotovení. Jednotlivé modely se budou lišit nejen svým barevným provedením, ale především svou komponentovou výbavou. Informace o doporučených cenách a mnohém dalším hledejte na internetových stránkách českého dovozce www.cannondalebikes.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ