Calamus One - elektrokolo, které bude nabušené technologiemi

07.08.2019

Calamus One - elektrokolo, které bude nabušené technologiemi

Na crowdfundingovém portále IndieGogo právě probíhá sbírka na vývoj elektrokola Calamus One. To by mělo disponovat takovými vychytávkami, jako například detekcí pohybu v mrtvém úhlu, či biometrickým scannerem. Požadovaná částka se vybrala už dávno.

Vybrat se mělo původně 25 000 dolarů, nakonec se ale sešlo více jak 100 000 dolarů. Společnost Calamus plánuje, že v roce 2020 uvede na trh tři modely, které se budou lišit hlavně kapacitou baterie.Ceny začínají na necelých dvou tisících dolarů. Za tuto nikoli dramatickou cenu získá jezdec elektrokolo, které lze nazývat tím nejvivinutějším na světě. Na jedno nabití kolo dojede až 80 kilometrů. Kolo disponuje displejem odolným různým rozmarům počasí, který se odemkne otiskem prstu. Tento biometrický skener je přitom ultra rychlý. Díky GPS čipu je kolo sledovatelné kdekoliv na zeměkouli, navíc je možné se snadno navigovat.

Kolo je také velmi bezpečné. V první řadě díky sonickým senzorům, které informují o nebezpečné vzdálenosti mezi kolem a vozidlem. Pokud se kolo dostane příliš blízko k vozidlu, zjistí to jezdec díky vibraci. Kolo dále nabízí blokaci pedálů v případě krádeže, o tom, že by chtěl někdo kolo zcizit se jeho majitel dozví okamžitě v mobilním telefonu. Kolo lze také pomocí mobilu uzamknout, a to i na dálku. Nové kolo Calamus One by mělo být dostupné v únoru příštího roku. 

gallery

PŘEDPLATNÉ