Budoucností dopravy je prý kolo Karmic Oslo

20.09.2019

Budoucností dopravy je prý kolo Karmic Oslo

Nové kolo Karmic Oslo vás může upoutat velmi futuristickým vzhledem, nebo velmi jednoduchou instalací baterie, takže kolo je během chvilky připravené k provozu.

Toto kolo se ještě nevyrábí, společnost Karmic ho zatím navrhla, vytvořila prototyp a nyní shání peníze na to, aby mohla rozjet výrobu. Peníze shází na portále Kickstarter, cílem je vybrat 200 000, zatím má společnost jen něco přes desetinu. Kolo přitom vypadá velmi zajímavě, ostatním elektrokoloům se nepodobá ani za mák. Jeho velmi čistý a minimalistický. Zaujme jistě krytí kol e-biku, takže nehrozí, že by měl jezdec nohy špinavé od maziva, nebo oleje. 

Baterie elektrokola má kapacitu 480 Ah, což zaručuje dojezd 32 kilometrů. Baterie je vyjímatelná, manipulace s ní je snadná a rychlá. Rám kola je z hydroformovaného hliníku. Maximální rychlost kola je něco přes 30 kilometrů v hodině. Kolo by mělo stát jen 35 000 korun. Otázka ale je, zda firma dokáže nastřádat dostatek prostředků od dárců. Zkušenosti má ale dobré. Takto už dvakrát získala peníze na své předchozí modely Koben. 

gallery 

PŘEDPLATNÉ