Britský výrobce motorek Triumph představuje první e-bike

17.06.2020

Britský výrobce motorek Triumph představuje první e-bike

Motorky značky Triumph si oblíbil tajný agent James Bond. Jak by se mu asi líbilo elektrokolo od téže značky? První model od této firmy nese označení Trekker GT.

Značka Triumph má ke kolům blízko, její historie se začala odvíjet v roce 1884 právě coby výrobce kol. První motocykl firma vyrobila až v roce 1902. Ve své nové misi není osamocena, elektrolo vyrábí třeba Ducati, nebo Harley Davidson. Kolo Trekker GT se může pyšnit monimalistickým designem, baterie je ukryta v rámu kola, stejně jako veškeré dráty. Jeho výrobce kolo představuje jako to pravé pro každodenní jízdu třeba do zaměstnání, ale také pro sportování. Kolo je osazeno motorem o výkonu 250 Wattů a baterií Shimano E8035 s kapacitou 504Wh, která umožňuje dojezd 150 kilometrů na jedno nabití.

Pohon a baterie váží méně než tři kologramy, celková váha kola se střední velikostí rámu činí 24 kilogramů. Na displeji od Shimano může jezdec přepínat ze čtyř možných úrovní podpory. Dále se zde zobrazují informace o rychlosti jízdy, ujetých kilometrech čase, nebo zbývající kapacitě baterie. Kolo disponuje brzdami Shimano Deore M6000, sedlem Selle Royal Vivo, plně integrovanými LED světly. Cena kola, které se prodává v Americe a Evropě, činí 79 000 korun. 

PŘEDPLATNÉ