Brit Ramsey překonal e-bikový rekord v jízdě na dvanáct hodin

12. 9. 2018

Brit Ramsey překonal e-bikový rekord v jízdě na dvanáct hodin

Chris Ramsey, britský dobrodruh, který na svých cestách propaguje ekologicky šetrné způsoby přepravy, si na své konto připsal další zajímavý zářez. Zatímco v předchozích případech jsme Chrise mohli spatřit za volantem elektromobilu, tentokrát přesedlal na elektrokolo, aby za jeho řídítky překonal světový rekord v jízdě na dvanáct hodin.


Chris Ramsey je britský cestovatel a dobrodruh, který se na svých výpravách snaží propagovat moderní, trvale udržitelné a ekologicky šetrné způsoby dopravy. Za volantem elektromobilu zdolal deset tisíc mil dalekou cestu napříč Rumunskem, Gruzií, Ázerbájdžánem, Kazachstánem a Ruskem, mezi Edinburghem a Monte Carlem se ve stejném dopravním prostředku dokázal přepravit za méně než šedesát hodin, a tak bychom ve výčtu Chrisových bláznivin mohli pokračovat donekonečna.

Co nás ale zaujalo nejvíce, to je Chrisův poslední kousek, při kterém se za řídítky elektrokola rozhodl překonat světový rekord v jízdě na dvanáct hodin. V sedle krosového elektrokola Volt Pulse vtrhnul na okruh poblíž technického muzea Grampian Transport Muzeum ve skotském Alfordu a během již zmíněných dvanácti hodin urazil úctyhodných 180,75 mil (290,88 km). Stávající, téměř dva roky starý světový rekord překonal o více než sedmdesát mil.

„Mnoho lidí dojíždí do práce na ne zrovna dlouhou vzdálenost, mnohdy sotva deset či patnáct kilometrů, a většinou tuto cestu podnikají sami ve svém pětimístném autě. Elektrokolo může v těchto případech auto perfektně nahradit. A není to ani zdaleka jen o ochraně přírody, jízda na kole má také mnoho zdravotních benefitů,“ vyjádřil se Chris pro média bezprostředně po protnutí pomyslné cílové pásky. 


PŘEDPLATNÉ