Bolt půjčuje v Praze elektrokola

13.10.2020

Bolt půjčuje v Praze elektrokola

Bolt dříve známý jako Taxify rozmístil do ulic Prahy na 600 elektrokol, která si může kdokoliv půjčit a poté kolo odložit na vymezené místo na ulici. První minuta jízdy stojí pět korun.

Společnost Bolt provozuje taxislužbu, dováží jídlo, půjčuje elektrokoloběžky a nyní také elektrokola. Těch rozmístil po celé Praze na 600, a to do ulic Prahy 1 až 10. Společnost chce cílit na domácí uživatele, kteří prý mohou kola v kopcovité Praze využívat hodně často. Elektrokolo si bude možné vypůjčit díky aplikaci, zaparkovat a ukončit jízdu bude možné pouze na vymezených místech, které Bolt konzultoval s pražským magistrátem. Právě to je totiž častý problém sdílených mikromobilních služeb, lidé odkládají koloběžky a kola, kde se jim zachce a ty tak brání v chůzi a provozu. Elektrokola od Bolt bude možné parkovat pouze na určitých místech, na jiných totiž nebude možné ukončit v aplikaci jízdu. 

Firma staví na ekologii, baterii u kola bude vyměňovat za nabitou přímo v ulicích tým, který se bude dopravovat ve vozidle s pohonem na LPG. Kolo ujede na jedno nabití 65 kilometrů, váží 22 kilogramů. Uživatel zaplatí pět korun za první kilometr, dále pak čtyři koruny za kilometr. Elektrokola jsou zatím dostupná pouze v Praze, stejně jako taxi služba, na elektrokoloběžkách Bolt je možné jedzit také v Pardubicích a Olomouci a Boskovcicích. 

PŘEDPLATNÉ