BMC představilo nové elektrické trailbiky s hliníkovými rámy

07.02.2019

BMC představilo nové elektrické trailbiky s hliníkovými rámy

BMC platí za jednu z technologicky nejvyspělejších cyklistických značek na starém kontinentu. Nemluvíme přitom jen o klasických horských a silničních kolech, ale stále častěji také o moderních elektrokolech. Po špičkových karbonových strojích, které švýcarský výrobce představil v minulých sezonách, se nyní na trhu konečně objevují také dostupnější hliníkové modely.


Po špičkových karbonových strojích, se kterými švýcarští vývojáři vyrukovali v průběhu minulých sezon, nyní světlo světa spatřila dvojice dostupnějších hliníkových modelů. Novinky navazují na úspěšnou linii celoodpružených trailbiků Trailfox AMP a díky využití moderní hliníkové slitiny ji činí přístupnější širšímu spektru zájemců.  „Pokroky v technologii hydroformingu nám umožnily vytvořit velmi lehké hliníkové rámy, které se báječně hodí právě pro elektrokola řady Trailfox,“ popisuje produktový manažer značky Antoine Lyard. „Díky tomu se jízda na elektrokole, jak si ji představujeme my, stává přístupnější pro daleko širší okruh jezdců.“

Nové hliníkové rámy v sobě spojují lehkost, odolnost a jízdní všestrannost, pro kterou jsou stroje švýcarské značky známé a vyhledávané. Moderní technologie výroby umožnily do útrob rámu neviditelně vměstnat nejen samotnou baterii, ale také elegantně navazující pohonnou jednotkou. Elektromotor Shimano Steps, konkrétně druhá nejvýše postavená jednotka s označením E7000, pracuje s výkonem dvě stě padesát wattů, maximálním točivým momentem šedesát newtonmetrů a třemi režimy podpory. O pohodlí se i v tomto případě stará virtuální systém odpružení APS Suspension se zdvihem zcela odpovídajících sto třicet milimetrů.

Hliníkový Speedfox AMP přijíždí na velkých devětadvacetipalcových zapletených kolech a s do detailu propracovanou trailovou geometrií. Jejím základem je uvolněný hlavový úhel, prodloužený dosah a naopak velmi krátké zadní řetězové vzpěry. Výsledkem mají být jízdní vlastnosti kombinující stabilitu a hravost do jednoho jediného celku. Nejdostupnější Speedfox AMP Five nabídne přední vzduchovou vidlici RockShox Recon RL, zadní vzduchový tlumič X-Fusion 02 RL, jedenáctirychlostní sadu SRAM NX a hydraulické kotoučové brzdy Shimano Deore. V rámci snížení ceny až na samou dřeň zde nenajdete teleskopickou sedlovku.

Výše postavený model Speedfox AMP Four spoléhá na přední vzduchovou vidlici RockShox Revelation RC, zadní vzduchový tlumič RockShox Monarch RT, hydraulické kotoučové brzdy Shimano SLX a jedenáctirychlostní sadu Shimano SLX/XT. Na hliníkových ráfcích Alex Rims najdeme obuté pláště Maxxis Forekaster, nechybí ani teleskopická sedlovka X-Fusion Manic se zdvihem celých sto padesát milimetrů. Oba zde zmíněné novinky jsou dostupné ve třech různých velikostech, každá ve dvou barevných kombinacích přesně dle vašeho vkusu. Více informací hledejte na webových stránkách výrobce www.bmc-switzerland.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ