Biden navrhuje, aby v Americe získali lidé kupující e-bike úlevy na daních

Americký prezident navrhuje, aby ti, kdo si pořídí elektrokolo, měli úlevy na daních. Konkrétně by mělo jít o částku 1500 dolarů, o které bude mít dotyčný nižší daně.

V nejnovější verzi rozpočtového zákona ve Spojených státech je uvedená navrhovaná federální daňová sleva na nákupy nových elektrických kol. Tuto slevu původněSněmovna reprezentantů snížila na 15 procent, v novém zákoně se ale počítá se slevou ve výši 30 %. Pokud by dohoda prošla v současné podobě, elektrokola by pro většinu Američanů výrazně zlevnila.

Legislativa by Američanům nabídla vratnou daňovou úlevu ve výši 30 procent z kupní ceny nového elektrokola, omezenou na 1 500 dolarů. Všechny tři třídy elektrokol by měly nárok na daňový kredit, ale kola s motory silnějšími než 750 W nikoli. Kola nesmí stát více než 8 000 USD. Elektrokola jsou výrazně dražší než normální kola, obvykle stojí od 1 000 do 8 000 USD. Mají ale také potenciál nahradit cesty autem mnoha lidem, což by mohlo pomoci dosáhnout skutečného pokroku v boji proti změně klimatu. Nedávná studie zjistila, že pokud by 15 procent cest autem bylo uskutečněno na elektrokole, emise uhlíku by klesly o 12 procent.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Vytisknout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kategorie článků

E-bike od a do z

Aktuální číslo

Předplatné

Sledujte nás

Doporučujeme

roadcycling.cz

electricbikers.cz

www.akumo.cz

www.repase-aku.cz

https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-jizdnich-kol

www.powerbox.one