Belgický startup Cowboy získal stamilionovou investici

29.07.2020

Belgický startup Cowboy získal stamilionovou investici

Výrobce elektrokol Cowboy, který obdržel opakovaně cenu Red Dot za design, získal investici ve výši více jak 600 milionu korun. Hlavním investorem je Exor Seeds, skupina, která kontroluje třeba akcie Ferrari.

Dalšími investory jsou Future Positive Capital a Index Ventures, firmy, které se zabývají investice do inovativních firem v Evropě. Zakladatel Adrian Roose prohlásil: "Poslední tři roky se Cowboy posunul z výrobce elektrokol k milované značce s oddanou komunitou. Našim počátečním vizím jsme zůstali věrni tím, že nabízíme lepší alternativu automobilu, službu, kterou nyní ještě urychlíme a hodláme v ní vést."  

V dalších šesti měsících chce nabrat Cowboy dalších třicet zaměstnanců. V současné době firma působí v Rakousku, Velké Británii, Francii, Německu a Luxemburgu, v plánu má další expanzi. “Čas pro Cowboy je právě teď,” řekla Sofia Hmich z investora Future Positive Capital. “Jde o více než jen o kolo, zajiš´tují výhodný, výkonný a zdravý způsob života. Jsme pyšni, že je můžeme podpořit, hlavně co se týká podpory udržitelných iniciativ.”

https://cowboy.com/

PŘEDPLATNÉ