Belgičané milují elektrokola, v Evropě nemají konkurenci

22.01.2018

Belgičané milují elektrokola, v Evropě nemají konkurenci

Belgičané si zamilovali elektrokola tak jako nikdo jiný na evropském trhu. Nejnovější průzkumy, které si nechali zpracovat pořadatelé cyklistického veletrhu Velofollies, jasně potvrzují, že elektrokola jsou v současné době nejprodávanější kategorií jízdních kol v Belgii s celkovým podílem na trhu plných pětačtyřicet procent.

Navzdory rozsáhlým diskusím o legislativních změnách, které se v Belgii počátkem minulého roku odehrály, mají elektrokola stále silnější postavení na trhu a jejich prodeje každým měsícem rostou. Přičteme-li nejrůznější daňová zvýhodněnými, kterými prodej elektrokol podporuje sama belgická vláda, nikoho nepřekvapí, že elektrokola najdeme v devadesáti procentech cyklistických prodejen v zemi.

Cyklistický trh v Belgii roce posílil v minulém o celá dvě procenta, podle statistik se v zemi prodalo více než čtyři sta osmdesát tisíc jízdních kol. Počítáme-li se zmíněným pětačtyřicetiprocentním podílem elektrokol, dojdeme k úctyhodným bezmála dvou set dvaceti tisícům prodaných kusů. Druhou nejprodávanější kategorií jsou jízdní kola městská s podílem necelých čtyřiadvaceti procent, na třetím místě skončila v Belgii velmi oblíbená kola silniční s jedenácti procenty. Průměrná cena prodaného elektrokola meziročně stoupla o tři procenta na dva tisíce tři sta dvacet tři euro.

Zdroj: Bike Europe

PŘEDPLATNÉ