Baterie Samsung: dlouhý dojezd, krátká doba nabíjení

20.01.2017

Baterie Samsung: dlouhý dojezd, krátká doba nabíjení

Možná vám nadpis přijde povědomý. Už na autosalonu v Detroitu 2016 totiž Samsung SDI prezentoval baterie pro dojezd 600 km. Letos v Detroitu ale přidal i dovětek, že na 80 % kapacity a dojezd 500 km je možné je dobít během 20 minut.

Jihokorejská společnost Samsung SDI patřící do konglomerátu Samsung je dnes spíše minoritním dodavatelem baterií pro elektromobily. Dodává například pro BMW (i3), Audi (Audi e-tron Quattro) a Fiat (500e). Nedávno uzavřela dohodu také s novým čínským start-upem Lucid Motors.

Na letošním autosalonu v Detroitu představuje Samsung SDI "opět" novou generaci svých baterií, které umožní elektromobilům údajně dojezd až 600 km. Navíc ale výrobce udává i možnost rychlonabíjení baterie na 80 % kapacity a 500 km dojezdu během 20 minut.

Zároveň Samsung SDI potvrdil, že podobně jako Tesla přechází na články formátu 2170. Výroba nové generace baterií má ale v Samsung SDI začít teprve v roce 2021! Kromě toho jihokorejský výrobce představil také integrovaný modul baterie. Je lehčí a bezpečnější, než dosavadní moduly a obsahuje 24 článků o kapacitě 6~8kWh. Dále Samsung SDI ukázal také řadu 12V a 48V baterií.

A mimochodem, Samsung SDI staví novou továrnu na baterie v Maďarsku. Není to náhoda, BYD zase staví v Maďarsku továrnu na elektrobusy.

Článek dodal server www.hybrid.cz. HYBRID.CZ

PŘEDPLATNÉ