Aplikace od Cowboy ukáže znečištění vzduchu

31.01.2021

Aplikace od Cowboy ukáže znečištění vzduchu

Výrobce Cowboy umožňuje svým uživatelům, aby si v aplikaci zobrazili stav znečištění ovzduší a podle toho plánovali své cesty na kole.

Znečištěné ovzduší zabíjí po celém světě, a to zcela potichu. Právě znečištěné ovzduší může za srdeční onemocnění, rakovinu plic a chronická respirační onemocnění. Podle Světové zdravotnické organizace je 4,2 milionu smrtí ročně způsobeno znečištěným ovzduším. Cyklisté se s tímto problémem potýkají denně. Belgický výrobce elektrokol jim nyní vyšel vstříc a v poslední aktualizaci své aplikace přidal do navigace funkci, díky které si mohou jezdci naplánovat své cesty podle toho, jak je kde znečištěný vzduch. 

Data dodává do aplikace Breezometer, což je společnost, která dodává data aplikacím o počasí Apple. Díky tomu navigace nasměruje jezdce na cesty, kde je méně znečištěné ovzduší tak, aby se dostali do své cílové destinace. Aplikace využívá lokální data o znečištění a navrhuje cestu, kde je co nejméně znečištěný vzduch tak, aby cyklista přes to dojel v rozumném čase. Podle spoelčnosti Cowboy jde o první případ, kdy výrobce elektrokol tuto funkci do své aplikace zahrnul. Aplikace je bohužel dostupná pouze majitelům zmíněných elektrokol. 

https://cowboy.com/ 

PŘEDPLATNÉ