Angličtí Orange Bikes pracují na dalším elektrokole

30. 7. 2018

Angličtí Orange Bikes pracují na dalším elektrokole

V anglickém Halifaxu, sídle kultovní britské značky Orange Bikes, se stroje na ohýbaní plechů podle všeho jen tak nezastaví. Po celoodpruženém elektrokole Alpine 6 E, které bylo oficiálně uvedeno na počátku loňského roku, se již brzy dočkáme dalšího elektrického modelu, tentokráte na základech úspěšného trailového hardtailu řady Crush.


Orange Bikes, jež platí za jednu z britských kultovek, představili své vůbec první elektrokolo na počátku minulého roku. Celoodpružené enduro Alpine 6 E vzbudilo velký zájem jak mezi příznivci značky, tak u široké odborné i laické veřejnosti. Vývojové oddělení značky, pracující pod kódovým označením Strange, nyní podle všeho chystá další elektrický model, tentokrát na základech úspěšného trailového hardtailu řady Crush.

Prototyp nového hardtailu Strange Crush E jsme mohli poprvé spatřit na letošním ročníku veletrhu Eurobike. Jeho základem je hliníkový rám s vnitřním vedením bovdenů doplněný o odpruženou vidlici se stopadesáti milimetry zdvihu a sedmadvacetipalcová zapletená kola s pneumatikami plusového rozměru. Přiostřena byla také geometrie rámu, a to především co se dosahu a hodnoty hlavového úhlu týče.

Ve středu rámu našel své místo elektromotor Shimano Steps E8000 s výkonem dvě stě padesát wattů a točivým momentem sedmdesát newtonmetrů. Motor roztáčí částečně zapuštěná rámová baterie s kapacitou pět set čtyři watthodin. Samozřejmostí je kompaktní informační displej uchycený na řídítkách hned vedle představce. Údaj o maximálním dojezdu prozatím není znám a jasné není ani to, zda se tento trailbike v nabídce vůbec kdy objeví, nebo zůstane pouze u prototypu.

Pro více informací kontaktujte české zastoupení značky www.singltrek.cz, případně navštivte internetové stránky výrobce www.orangebikes.co.uk.


gallery

PŘEDPLATNÉ