Američtí Surly přicházejí s ocelovým cargobikem Big Easy

22. 2. 2019

Američtí Surly přicházejí s ocelovým cargobikem Big Easy

Ačkoliv se na českém a s největší pravděpodobností ani na evropském trhu vůbec neobjeví, je natolik zajímavý, že o něm zkrátka nemůžeme nenapsat. Surly Big Easy je originální nákladní elektrokolo s ocelovým rámem typu longtail, výkonným středovým elektromotorem a spoustou místa pro převoz všeho, co uznáte za vhodné.


Americká společnost Surly je známá výrobou ocelových horských kol pro jezdce, kteří jdou tak trochu stranou hlavního proudu. V široké nabídce značky naleznete stroje trailové, cestovní i expediční, a pokud zapátráte ještě hlouběji, narazíte také na několik kol nákladních. Právě do posledně zmíněné kategorie spadá nový Surly Big Easy, nákladní elektrokolo s ocelovým rámem typu longtail, silným  elektromotorem a spoustou místa pro převoz všeho, co uznáte za vhodné.

Začněme tím nejdůležitějším, tedy samotným rámem. Ten je vyroben z ocelových chromoly trubek s natřikrát ztenčovaným přední rámovým trojúhelníkem a masivní zadní stavbou s bohatě dimenzovanou nosností. Rám doplňuje přední ocelová vidlice a ze stejného materiálu můžete pořídit také sedlovku a řídítka. Samozřejmostí je příprava pro použití teleskopické sedlovky tak, aby se za řídítky mohlo střídat více jezdců bez nutnosti neustále řešit polohu sedla.

Dostatek výkonu a maximální variabilita

Ve středu rámu našel své místo elektromotor Bosch Performance Line CX s výkonem dvě stě padesát wattů, točivým momentem pětasedmdesát newtonmetrů a maximální rychlostí amerických dvaatřicet kilometrů za hodinu. Široký dojezdový okruh zaručuje rámový baterie Bosch Powerpack s kapacitou pět set watthodin. Na levé straně řídítek se usídlil informační displej Bosch Purion s integrovaným tlačítkovým ovládáním a funkcí walk assist.

Rám je postaven na šestadvacetipalcových zapletených kolech, pohodlí zaručují buclaté pláště i šíři dva a půl palce. Pohon dotváří jedenáctirychlostní sada s širokým rozsahem převodů, bezpečné zastavení zajistí silné hydraulické kotoučové brzdy. Neobyčejně široká je také nabídka volitelného příslušenství, ve které naleznete vše od nosičů a brašen až po dětské sedačky a přípojné nákladní vozíky. Více informací hledejte na www.surlybike.com.


gallery

PŘEDPLATNÉ