Americká firma půjčuje elektrolo včetně helmy

29.12.2019

Americká firma půjčuje elektrolo včetně helmy

Kalifornská firma Wheels, která se zabývá půjčováním elektrokol, vymyslela zajímavý způsob, jak umožnit svým uživatelům jezdit s helmou. Tu totiž nechala firma integrovat přímo do elektrokola, takže ji má kterýkoliv jezdec neustále k dispozici a přitom si ji nemusí nosit sám.

Firmy, které nabízejí sdílené elektrokoloběžky, nebo elektrokola, doporučují používání helmy všem svým uživatelům. V mnoha případech je dokonce vypůjčení kola či koloběžky na použití helmy vázáno. Helmu sebou ale nosí málokdo, a tak je naprostá většina jezdců bez ní. Přitom helma pochopitelně výrazně zvyšuje bezpečnost jízdy. Americká firma Wheels půjčuje sdílená elektrokola a k této nutnosti se postavila jinak než většina firem, které například nabízejí na jízdy s helmou slevy, nebo jezdce bez helmy postihují. 

Elektrokola, které Wheels půjčuje, vypadají jako něco mezi kolem a skůtrem. Nad zadním kolem se pak nachází speciální přihrádka, kam je možné umístit helmu a odkud si ji může také uživatel vždy půjčit. O hygienu je také postaráno. Firma pochopitelně nenutí uživatele, aby si dávali na hlavu helmu po jiném uživateli. V každé helmě je totiž hustá vrstva ubrousků, vždy ten nejvrchnější stačí utrhnout a jezdec má k dispozici hygiencky čistou helmu. Pokud tato zásoba dojde, helma se vybaví opět třiceti ubrousky. Půjčení je pochopitelně zdarma, v rámci půjčení kola. 

PŘEDPLATNÉ