Americká Electra nabídne limitovanou edici cruiseru Café Moto GO!

27.12.2018

Americká Electra nabídne limitovanou edici cruiseru Café Moto GO!

Electra, americká značka stylových jízdních kol a elektrokol, přichází s další velice zajímavou novinkou. Elektrokolo s označením Cafe Moto GO! je volně inspirováno takzvanými café racery, sportovními motocykly, které na silnicích poprvé objevily před více než šedesáti lety a které se mimořádné oblibě těší i v těchto dnech.


Café racer je charakteristický způsob úpravy motocyklů, který se začal objevovat v Anglii v průběhu padesátých a šedesátých let minulého století. Jednalo se o lehké, nepříliš výkonné motocykly, které si jejich majitelé upravovali pro dosažení co nejvyšší maximální rychlosti. Po období útlumu v letech devadesátých se dnes café racery těší mimořádné oblibě, která často dokonce překonává hranice motocyklového světa.

Inspirováno světem motocyklů

Kulturou motocyklových café racerů se nechala volně inspirovat také americká značka Electra, která je známá coby výrobce stylových jízdních kol a poslední dobou také elektrokol. Výsledkem je elektrokolo s označením Cafe Moto GO!, které bude na starém kontinentu k dostání jen ve velmi omezené dvousetkusové edici. Hlavní roli zde hraje jednoduchost podpořená nenápadnými, ale nanejvýš luxusními doplňky přesně tak, jak se na pořádný café racer sluší a patří.

Základním stavebním kamenem nového Cafe Moto GO! je hliníkový rám s mohutnou přední a subtilní zadní částí. Střed šlapání je umístěn daleko před jezdcem, přesně jak velí značkou zastávaná geometrie Flat Foot. Jízdní pozice je díky tomu pohodlná a současně nadmíru bezpečná, neboť jezdec dosáhne chodidly bez potíží na zem, aniž by musel sesednout z kola. Vzpřímený posez uleví spodní partii zad a řídítka svažující se směrem vzad dokonale uvolní vaše ramena.

Výkon až na prvním místě

Ve středu rámu našel své místo elektromotor Bosch Performance Line CX s výkonem dvě stě padesát wattů, točivým momentem pětasedmdesát newtonmetrů a maximální rychlostí asistence pětadvacet kilometrů za hodinu. V masivní spodní rámové trubce zůstává ukryta integrovaná baterie s kapacitou pět set watthodin a udávaným dojezdem až sto třicet kilometrů na jedno nabití. Ovládání je hračkou díky přehlednému informačními displeji Bosch Purion.

Pohonnou soustavu dotváří tuhé hliníkové kliky, zadní nábojová převodovka Enviolo City Mechanical a bezúdržbový převodový řemen Gates Carbon Drive. Na hliníkových zapletených kolech nalezneme široké pláště Vee Rubber Speedster, o zpomalení se starají hydraulické kotoučové brzdy Hayes Prime Sport. Stylovým doplňkem je výrazné přední světlo s přepínačem v horní části a v neposlední řadě kožené sedlo Brooks s brašnou na nářadí a integrovaným zadním světlem.


Jak jsme již předeslali, Electra Café Moto GO! bude na evropském trhu k dostání jen ve velmi omezené dvousetkusové edici. Tomu odpovídá také doporučená maloobchodní cena přesahující hranici sta tisíc korun. Konkrétně hovoříme o částce 104.990 korun. Více na www.electra-bike.cz.


gallery

PŘEDPLATNÉ