Airbagová helma ochrání hlavu

04.10.2019

Airbagová helma ochrání hlavu

Švédská firma Hövding představila už třetí generace zařízení, které se označuje za airbagovou helmu, i když jako helma vlastně vůbec nevypadá. V čem vám pomůže?

Helmu skutečně nepřipomíná, v okamžiku klidu spíše šálu. Zařízení vám totiž obemkne krk a v případě nebezpečí se nafoukne a ochrání vám citlivé partie hlavy, krku a krční páteře. Airbag se nafoukne v desetině sekundy, což je dostatečná časová prodleva, krk je chráněn prakticky okamžitě. Chráněna jsou také záda jezdce. Bezpečí je pro firmu Hövdings klíčové, firma vyvíjí helmu již čtyři roky a mělo by jít o nejbezpečnější zařízení svého druhu. 

Šéf firmy Hövding poznamenal: "Z našich průzkumů vyplynulo, že lidé by jezdili po městě na kole o 70 % častěji, pokud by se nemuseli bát o své zdraví." Helma disponuje připojením Bluetooth, díky tomu může být spojena s mobilním telefonem. Aplikace ukáže, kolik jste ujeli a stav baterie zařízení. V případně nehody je také možné přivolat rychlou lékařskou pomoc, umožňuje totiž funkci ICE, díky které mobil odešle textovou zprávu na patřičné číslo spolu s GPS souřadnicemi. Airbagovou helmu je možné si objednat na e-shopu, stojí 300 EUR. 

www.hovding.com 

PŘEDPLATNÉ