Zajímavosti

Terénní mastodont s výkonem dvou tisíc wattů

Když už jsme si mysleli, že nás ve světě elektrokol nemůže vůbec nic překvapit, v poštovní schránce nám přistála zpráva o jednom tuze zajímavém stroji. Uznejte sami, elektrická tříkolka vybavená takřka pět palců širokými plášti a pohonnou jednotkou s výkonem dva tisíce wattů, to se každý den opravdu nevidí.

15. 2. 2017

Cargo tříkolka na základech Citroenu 2CV

Nákladní tříkolky bývají obvykle usedlé, někdo by dokonce řekl nudné stroje. V podání milánského designéra Lucy Agnelliho, který navrhuje unikátní elektrokola za využití dílů ze starých bicyklů a motocyklů, je cargo tříkolka něčím, co byste si klidně postavili do obývacího pokoje. Luca tentokrát překročil všechny hranice a spojil zdánlivě nespojitelné.

13. 2. 2017

Změňte svůj život!

Nic nás nezastaví! Tak by mohlo znít heslo tří vítězů druhého ročníku projektu Apache mění život (dejte si šanci a zkuste elektrokolo). Dvě ženy, Mirka Teichmannová (53) a Lýdie Růžičková (52), a jeden muž, Jaroslav Krásenský (60), převzali před začátkem prázdnin v Praze elektrokola Apache a hned s nadšením vyrazili do ulic svých měst a hlavně na okolní cyklostezky.

23. 12. 2016

Konečně jsem to pochopil!

Od mala mě učili, že na kolo potřebuji jen boty a helmu, takže nabíječka s kabelem ke kolu pro mě byla něčím novým. Takto píše o své první zkušenosti s elektrokolem Tomáš Satke – jeden z překladatelů našeho redakčního týmu a navíc aktivní amatérský závodník na silničním kole.

5. 10. 2016

Olympionik, co jezdí na elektrokole

V závěru olympiády 20.8. nastoupí do svých soutěží - plavání, šermu, jízdě na koni, střelbě a běhu - náš úspěšný reprezentant v moderním pětiboji a obhájce zlata z Londýna David Svoboda.

15. 8. 2016

Neo-retro moto styl v podání Italjetu

Značka Italjet toho neprodukovala nikdy příliš, ale byla o to více vidět. Dokonce se dostala se svým skútrem Formula 50 L.C. do Muzea moderního umění v New Yorku. Společnost funguje od roku 1959, od té doby vyrábí motorky a skútry, které se vždy snaží nabídnout v osobitém designu a stylu a také patřičné kvalitě.

18. 12. 2015

Francis-Barnett ve vintage stylu

Značka Francis-Barnett byla založena v roce 1919 s cílem produkovat nejen kola pro nadšence, ale i praktická a za rozumnou cenu především jako dopravní prostředek. Kola a motocykly vyráběla tato anglická firma až do roku 1966.

17. 12. 2015

Dietní Diavelo

Přetlak výrobců elektrokol je v Evropě obrovský. Co třeba Diavelo? Že neznáte? Opravdu dietní elektrokola, kde je integrováno vše, co integrovat lze. To je dánský pokus prorazit s nejodolnějšími a nejlehčími e-koly na světě. Alespoň toto si značka dala jako své motto.

5. 12. 2015

Fatbike s leftynou

Moustache je značkou čistě „elektrickou“, žádná jiná kola nevyráběla, nevyrábí a ani o tom neuvažuje. Tato mladá francouzská společnost byla založena v roce 2010. Od té doby se snaží svým elektrokolům dát více než ostatní, něco skutečně svého. Tato zajímavá elektrokola s přidanou hodnotou v podobě ducha země galského kohouta se stále vyrábějí výhradně ve Francii, i to je pozoruhodný fakt.

4. 12. 2015

Aktuální číslo 1/2017

Číslo 1/2017 vychází 15. února

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz