Zajímavosti

Ďábelská elektrokola se švýcarským pasem

Düsenspeed je švýcarská manufaktura vyrábějící špičková elektrokola, která se svou konstrukcí i jízdními vlastnostmi vymykají všemu, co jsme až doposud viděli. Designéři značky smazávají rozdíl mezi elektrickými koly a motocykly, když ve svých úvahách pracují nejen s vlastním elektropohonem, ale také s aerodynamikou a pozicí za řídítky.

23. 3. 2017

Retro cruiser v italském stylu

Stylová elektrokola, jež svým vzezřením připomínají staré motocykly, se již nevyrábí pouze daleko za oceánem. Italjet, přední italský výrobce skútrů a mopedů, před časem představil řadu retro cruiserů, které místo olovnatého benzínu spalují výhradně čistou elektrickou energii.

27. 2. 2017

Terénní zběsilost jménem Neematic

Neematic, litevský startup s těmi nejvyššími ambicemi, představil v závěru minulého roku své pojetí vysokovýkonného terénního elektrokola. Modelu s označením FR/1 se na veletrhu Intermot dostalo opravdu vřelého přijetí. Ostatně není se čemu divit, s obřím výkonem dvaceti kilowatt jde o jedno z nejvýkonnějších elektrokol planety.

21. 2. 2017

Terénní mastodont s výkonem dvou tisíc wattů

Když už jsme si mysleli, že nás ve světě elektrokol nemůže vůbec nic překvapit, v poštovní schránce nám přistála zpráva o jednom tuze zajímavém stroji. Uznejte sami, elektrická tříkolka vybavená takřka pět palců širokými plášti a pohonnou jednotkou s výkonem dva tisíce wattů, to se každý den opravdu nevidí.

15. 2. 2017

Cargo tříkolka na základech Citroenu 2CV

Nákladní tříkolky bývají obvykle usedlé, někdo by dokonce řekl nudné stroje. V podání milánského designéra Lucy Agnelliho, který navrhuje unikátní elektrokola za využití dílů ze starých bicyklů a motocyklů, je cargo tříkolka něčím, co byste si klidně postavili do obývacího pokoje. Luca tentokrát překročil všechny hranice a spojil zdánlivě nespojitelné.

13. 2. 2017

Změňte svůj život!

Nic nás nezastaví! Tak by mohlo znít heslo tří vítězů druhého ročníku projektu Apache mění život (dejte si šanci a zkuste elektrokolo). Dvě ženy, Mirka Teichmannová (53) a Lýdie Růžičková (52), a jeden muž, Jaroslav Krásenský (60), převzali před začátkem prázdnin v Praze elektrokola Apache a hned s nadšením vyrazili do ulic svých měst a hlavně na okolní cyklostezky.

23. 12. 2016

Konečně jsem to pochopil!

Od mala mě učili, že na kolo potřebuji jen boty a helmu, takže nabíječka s kabelem ke kolu pro mě byla něčím novým. Takto píše o své první zkušenosti s elektrokolem Tomáš Satke – jeden z překladatelů našeho redakčního týmu a navíc aktivní amatérský závodník na silničním kole.

5. 10. 2016

Olympionik, co jezdí na elektrokole

V závěru olympiády 20.8. nastoupí do svých soutěží - plavání, šermu, jízdě na koni, střelbě a běhu - náš úspěšný reprezentant v moderním pětiboji a obhájce zlata z Londýna David Svoboda.

15. 8. 2016

Neo-retro moto styl v podání Italjetu

Značka Italjet toho neprodukovala nikdy příliš, ale byla o to více vidět. Dokonce se dostala se svým skútrem Formula 50 L.C. do Muzea moderního umění v New Yorku. Společnost funguje od roku 1959, od té doby vyrábí motorky a skútry, které se vždy snaží nabídnout v osobitém designu a stylu a také patřičné kvalitě.

18. 12. 2015

Aktuální číslo 1/2017

Číslo 1/2017 vyšlo 15. února.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz