Zajímavosti

Specialized Turbo Levo FSR na trailech v okolí polské Stříbrné Hory

Majestátní pevnost z dob sedmileté války a skvělé enduro traily jen na dohled od ní? Že to nejde dohromady? Ale jděte! Za tím vším se můžete vypravit do polské Stříbrné Hory, jen asi třicet kilometrů od českých hranic. Ochutnávkou budiž zajímavé video od Piotra Szweda Szwedowskiho, který na tamějších tratích potrápil svůj Specialized Turbo Levo FSR.

18. 9. 2017

Alpské dobrodružství v sedle Ghost Lector HybRide

U příležitosti uvedení řady elektrických hardtailů Lector HybRide připravil německý Ghost poutavé video, které napovídá leccos o tom, co vše tato novinka v terénu svede. Švýcarské středisko Svatý Mořic poskytlo dokonalé kulisy pro epickou vyjížďkou plnou náročných stoupání a adrenalinových sjezdů. A právě takové podmínky by měly novému Lectoru dokonale vyhovovat.

13. 9. 2017

Aaron Chase provětral zbrusu nový Pivot Shuttle

V dnešním vydání zajímavostí si na paškál vezmeme zbrusu nový Pivot Shuttle. Tento elektrický trailbike, který jsme si podrobně představili koncem minulého týdne, si vzal do parády americký freestyler Aaron Chase, vítěz Red Bull District Ride a mnoha dalších závodů. Výsledkem je jedno tuze zajímavé video, které nám všem poodhalí, co vše si nový Shuttle nechá v terénu líbit.

7. 9. 2017

Nejdražší elektrokolo světa nese výsostné znaky automobilky Bugatti

Automobilka Bugatti, symbol luxusu a prvotřídních jízdních výkonů, si na závěr letošní sezony přichystala jedno velké překvapení. Nadšením však pro tentokrát nebudou skákat motoristé, nýbrž jejich úhlavní nepřátelé, totiž cyklisté. Bugatti představilo několik nových modelů jízdních kol, mezi nimi také jedno špičkové elektrokolo.

4. 9. 2017

Jezdit na elektrokole je zábava, vzkazuje Commencal

Elektrokola nejsou pouze užitečnými pomocníky, jízda na nich může být až neskutečně zábavná. Tak zní poselství, které cyklistické veřejnosti servíruje Commencal, andorský výrobce těch nejzábavnějších elektrických trailbiků pod sluncem. Nejnovější video s francouzským freeriderem Williamem Robertem v hlavní roli je toho jasným důkazem.

29. 8. 2017

Sbal si výbavu, vezmi elektrokolo a vypadni na ryby

Kona Remote je horské elektrokolo jako stvořené na dobrodružné výpravy všeho druhu. Toho využil světoznámý freerider Graham Agassiz a spolu s rybářem Mattem Stevensem vyrazil do kanadské divočiny muškařit. Brašnami ověšená elektrokola při tom posloužila jako dopravní prostředek pro oba dobrodruhy i všechen potřebný materiál. Inspirativní? Velmi!

24. 8. 2017

Elektrokola inspirovaná kulturou nabušených rat rodů

Holandsko je zemí cyklistice zaslíbenou, o tom nemůže být nejmenšího sporu. Právě zde nalezneme bezpočet dílen, jež se zabývají renovacemi klasických jízdních kol. Zruční řemeslníci tu vdechují život kolům, která brázdila ulice před padesáti i více lety. Garáž Timmermans Fietsen umí takové stroje přetvořit ve šmrncovní elektrokola se vzhledem nabušených rat rodů.

22. 8. 2017

Německý trialista Marco Hösel vyrazil na elektrokole do města

Popadnout kolo a vyrazit na trénink do města? Pro německého bikera Marco Hösela jsou takové kratochvíle na denním pořádku. Nedivte se, Marco je šestinásobným mistrem světa v cyklotrialu a spletité ulice jsou pro něj jedním velkým hřištěm. Nás však zajímá jediné: zvládne na horském elektrokole to, co na svém trialovém speciálu?

7. 8. 2017

Elektrický skládací fatbike? Jistě, žádný problém!

Když už jsme si mysleli, že nás na trhu s elektrokoly nemůže nic překvapit, narazili jsme na americkou společnost Sondors sídlící v kalifornském Malibu. Fatbike, kolo vhodné především do sněhu a písku, zde zkřížili s městským skládacím elektrokolem a vytvořili stroj, který vyloudí úsměv na rtech i tomu největšímu mrzoutovi pod sluncem.

27. 7. 2017

Aktuální číslo 4/2017

Číslo 4/2017 v prodeji od 17. srpna

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz