Zajímavosti

Je rychlejší elektrokolo, sportovní vůz, nebo městská hromadná doprava?

Producenti americké verze populárního automobilového pořadu Top Gear připravili jeden vpravdě originální závod. V přecpaných ulicích Los Angeles proti sobě postavili elektrokolo, sportovní vůz a vozy městské hromadné dopravy. Kdo v souboji nakonec zvítězil a dostal se nejrychleji na druhý konec města?

10. 4. 2017

Jsou elektrokola opravdu tak zábavná, jak jejich zastánci tvrdí?

Kolegové z cyklistického video portálu Global Mountain Bike Network (GMBN) se rozhodli ověřit, zda jsou elektrokola opravdu tak zábavná, jak specializované časopisy neustále tvrdí. Vyrazili proto do rakouského střediska Saalbach Hinterglemm, aby se na tamějších enduro trailech pokusili nalézt jednoznačnou odpověď. Jak to celé asi dopadlo?

28. 3. 2017

Ďábelská elektrokola se švýcarským pasem

Düsenspeed je švýcarská manufaktura vyrábějící špičková elektrokola, která se svou konstrukcí i jízdními vlastnostmi vymykají všemu, co jsme až doposud viděli. Designéři značky smazávají rozdíl mezi elektrickými koly a motocykly, když ve svých úvahách pracují nejen s vlastním elektropohonem, ale také s aerodynamikou a pozicí za řídítky.

23. 3. 2017

Retro cruiser v italském stylu

Stylová elektrokola, jež svým vzezřením připomínají staré motocykly, se již nevyrábí pouze daleko za oceánem. Italjet, přední italský výrobce skútrů a mopedů, před časem představil řadu retro cruiserů, které místo olovnatého benzínu spalují výhradně čistou elektrickou energii.

27. 2. 2017

Terénní zběsilost jménem Neematic

Neematic, litevský startup s těmi nejvyššími ambicemi, představil v závěru minulého roku své pojetí vysokovýkonného terénního elektrokola. Modelu s označením FR/1 se na veletrhu Intermot dostalo opravdu vřelého přijetí. Ostatně není se čemu divit, s obřím výkonem dvaceti kilowatt jde o jedno z nejvýkonnějších elektrokol planety.

21. 2. 2017

Terénní mastodont s výkonem dvou tisíc wattů

Když už jsme si mysleli, že nás ve světě elektrokol nemůže vůbec nic překvapit, v poštovní schránce nám přistála zpráva o jednom tuze zajímavém stroji. Uznejte sami, elektrická tříkolka vybavená takřka pět palců širokými plášti a pohonnou jednotkou s výkonem dva tisíce wattů, to se každý den opravdu nevidí.

15. 2. 2017

Cargo tříkolka na základech Citroenu 2CV

Nákladní tříkolky bývají obvykle usedlé, někdo by dokonce řekl nudné stroje. V podání milánského designéra Lucy Agnelliho, který navrhuje unikátní elektrokola za využití dílů ze starých bicyklů a motocyklů, je cargo tříkolka něčím, co byste si klidně postavili do obývacího pokoje. Luca tentokrát překročil všechny hranice a spojil zdánlivě nespojitelné.

13. 2. 2017

Změňte svůj život!

Nic nás nezastaví! Tak by mohlo znít heslo tří vítězů druhého ročníku projektu Apache mění život (dejte si šanci a zkuste elektrokolo). Dvě ženy, Mirka Teichmannová (53) a Lýdie Růžičková (52), a jeden muž, Jaroslav Krásenský (60), převzali před začátkem prázdnin v Praze elektrokola Apache a hned s nadšením vyrazili do ulic svých měst a hlavně na okolní cyklostezky.

23. 12. 2016

Konečně jsem to pochopil!

Od mala mě učili, že na kolo potřebuji jen boty a helmu, takže nabíječka s kabelem ke kolu pro mě byla něčím novým. Takto píše o své první zkušenosti s elektrokolem Tomáš Satke – jeden z překladatelů našeho redakčního týmu a navíc aktivní amatérský závodník na silničním kole.

5. 10. 2016

Aktuální číslo 2/2017

Číslo 2/2017 vychází 24. dubna

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz