Zajímavosti

Jerome Clementz na elektrobiku Cannondale Moterra

Kouzlu elektrokol propadl již nejeden profesionální závodník. Ostatně není se čemu divit, elektrokolo je skvělý tréninkový nástroj, díky němuž stihnete více jízd v kratším časovém horizontu. Dalším z těch, kteří na sílu elektropohonu nedají dopustit, je známý francouzský enduro rider Jerome Clementz.

13. 4. 2018

Trénink techniky na elektrokole? Patric Maes poradí, jak na to

Kromě nás, obyčejných smrtelníků, používají horská elektrokola také jezdci z řad bikových profesionálů. Přímo ukázkovým příkladem je belgický biker Patric Maes. Bývalý závodník a několikanásobný belgický šampion v jízdě na horském kole dnes pořádá kempy technického ježdění a za řídítky elektrokola tráví každý den i několik dlouhých hodin.

9. 4. 2018

Enduro závodník Remy Absalon o tréninku na elektrobiku

Špičkoví enduro závodníci dnes stále častěji trénují na horských elektrokolech. Jaké jsou výhody takového tréninku, na to nám odpoví dvanáctinásobný vítěz enduro maratonu Megavalanche a čtyřnásobný francouzský enduro šampion Remy Absalon.

27. 3. 2018

S Coastal Crew na elektrokole za stavbou nových trailů

Až vám zase někdo bude říkat, že elektrokola jsou dobrá leda tak pro lenochy, ukažte mu video kanadské party trailbuilderů známé jako Coastal Crew. Tito kopáči využívají elektrokola při stavbě těch nejnáročnějších trailů a na stejných elektrokolech ty samé traily také s největší radosti zdolávají. V hlavní roli se tentokrát ocitl celoodpružený Specialized Turbo Kenevo.

19. 3. 2018

Britský freerider Sam Pilgrim hovoří o svém přestupu na elektrokolo

Co vede celosvětově proslulého freeridera k tomu, aby přesedlal na horské elektrokolo? Na tuto a mnoho dalších otázek odpovídá britský jezdec Sam Pilgrim, kterého budeme v letošní sezoně pravidelně vídat na elektrokolech německé značky Haibike.

14. 3. 2018

Nejlepší okamžiky cyklistických cen Design & Innovation Award 2018

Tečkou za cyklistickými cenami Design & Innovation Award je již tradičně video, které shrnuje vše podstatné, co letošní ročník této ankety přinesl. Spolu s tvůrci videa nahlédneme do zákulisí, podíváme se, jak jsou produkty testovány a jakým způsobem se rozhoduje o těch nejlepších. Připomeňme, že anketa se zaobírá nejen běžnými jízdními koly, ale také elektrokoly a vším, co s nimi souvisí.

8. 3. 2018

Lavelle Bikes pořádají unikátní závod ulicemi Londýna

Paul Lavelle, zakladatel stejnojmenné značky elektrokol, se rozhodl uspořádat zajímavý závod ulicemi přeplněného Londýna. Je v době odpolední dopravní špičky rychlejší elektrokolo, vůz taxislužby nebo snad metro? To vše se dozvíme poslední únorový den, na kdy je tento svého druhu unikátní souboj pořadateli naplánován. Vsadíte si?

27. 2. 2018

Na elektrokole za nejlepšími traily jižní části Černého lesa

Jelikož nás zimní počasí stále nehodlá opustit, nezbývá než vzpomínat na chvíle, kdy jsme se na elektrokolech mohli prohánět jen tak v krátkých rukávech. Video od německých Sam's Creations nás zavede zpět do prosluněného podzimu a ukáže výběr těch nejlepších bikových trailů ležících v jižní části pohoří Schwarzwald.

19. 2. 2018

S nákladním elektrokolem napříč západní Evropou

Nákladní elektrokola dnes nejčastěji vídáme v centrech velkých měst. Rozváží zboží, doručují zásilky, slouží jako dopravní prostředek mladým rodinám. Ed Oxley, zakladatel módní značky Hebtroco a sám vášnivý cyklista, se rozhodl zásobování svých obchodů pojmout trochu jinak a s elektrickým cargobikem vyrazil na devět set mil dlouhou cestu napříč západní Evropou.

13. 2. 2018

Aktuální číslo 2/2018

V prodeji od 6. 4.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...