Představení

Dvě stě kilogramů nákladu? Ale jistě, žádný problém!

Ačkoliv jsou nákladní elektrokola v současné době velmi oblíbená, jejich dalšímu rozšíření brání často až příliš nízká nosnost. Velký nákup s nimi sice převezete, větší břemena však již zpravidla představují neřešitelný problém. U nákladní tříkolky Sanitov movE, která převeze až dvě stě kilogramů nákladu, se něčeho takového nemusíte obávat.

19. 4. 2017

Commencal uvedl trailové elektrokolo Meta HT Power

To, o čem se tak dlouho mluvilo, se nyní konečně stává skutečností. Commencal přichází se svým vůbec prvním elektrokolem, které je, podobně jako ostatní modely značky, určeno převážně do náročného horského terénu. Meta HT Power přijíždí vybaven pevným rámem s agresivní geometrií a pohonnou jednotkou Shimano Steps druhé generace.

12. 4. 2017

Severská elektrosada řetězu zbavená

Elektrosad pro přestavbu jízdních kol na kola elektrická se na cyklistickém trhu objevuje hned několik desítek. Ačkoliv každá z nich má svá jasně daná pozitiva i negativa, ve výsledku jsou si všechny podobné jako vejce vejci. Výjimku představuje elektrosada dánského výrobce Bike2, která mezi ostatními na první pohled vyčnívá. Konstruktéři se neobtěžovali s řetězem a nechali svou fantazii pracovat naplno.

29. 3. 2017

Mondraker e-Prime: štika v nabídce španělského výrobce

V katalogu španělské značky Mondraker se objevují elektricky poháněné hardtaily jménem e-Prime. Stroje se zdvihem sto dvacet milimetrů vpředu zaujmou pečlivě zpracovanými hliníkovými, v nejvyšších provedeních pak dokonce karbonovými rámy, které jsou doslova nabity moderními technologiemi.

15. 3. 2017

Středový pohon Paradox Kinetics

V nabídce řecké značky Paradox Kinetics se letos nově objevuje konverzní elektrosada, kterou je možné dovybavit každé horské či silniční kolo bez výjimky. Novinku jsme měli možnost alespoň krátce vyzkoušet, a tak můžeme jednoznačně potvrdit, že je opravdu nač se těšit.

24. 2. 2017

Městský elegán A2B Alva+

Elektrokola mohou sloužit k mnoha různým účelům. Ať už hovoříme o jízdě terénem, o víkendových výletech, či o každodenním dojíždění za prací, možností je tolik, že je jen stěží všechny vyjmenujeme. Ani městská elektrokola nejsou jen černobílá. Některá kladou důraz na rychlost, jiná na pohodlí, další jdou vlastní cestou a na ostatní se příliš neohlížejí.

22. 2. 2017

Nejsilnější elektrosada pro sjezd a freeride

Nejsilnější elektropohon dnešních dní. Těmito slovy popisují svou pohonnou jednotku zástupci mladé rakouské značky EGO Sports sídlící v solnohradském městě Eugendorfu. Na počátku přitom nestálo nic jiného nežli banální problém, se kterým se dnes a denně potýká mnoho bikových nadšenců po celém světě.

17. 2. 2017

Americká klasika má jméno Pedego

Zástupci značky Pedego vždy dbali na to, aby jejich elektrokola nejen dobře jezdila, ale také skvěle vypadala. Stylové městské cruisery vyznačující se pohodlným vzpřímeným posezem tuto americkou společnost proslavily po celém širém světě. Pedego elektrokola vyrábí, prodává a v mnoha městech také úspěšně půjčuje a pronajímá.

14. 2. 2017

Vzezření klasického motocyklu, výkony moderního elektrokola

Když už jsme si říkali, že nás američtí Hi-Power Cycles nemohou ničím překvapit, přišlo něco, s čím jsme ani trochu nepočítali. Zakladatelé značky, bratři Chris a Derek Huntovi, představili svůj nejnovější projekt, který dává vzpomenout na doby dávno minulé.

2. 2. 2017

Aktuální číslo 2/2017

Číslo 2/2017 vychází 24. dubna

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz