Představení

Pinarello představilo své vůbec první silniční elektrokolo

Pinarello, tradiční italský výrobce především silničních kol, není ve světě elektrokol žádným nezkušeným nováčkem. Po dvou horských modelech nyní zástupci značky konečně přichází také s elektrokolem silničním. Představení novinky Pinarello Nytro proběhlo v bezprostřední blízkosti ikonického stoupání Muro Di Ca’ Del Poggio na severu Itálie.

21. 11. 2017

Kanadská kultovka Devinci konečně na českém trhu

Zatímco někteří výrobci své novinky představují s obrovskou pompou, jiní si vystačí jen s nepatrnou zmínkou na vlastních webových stránkách. Právě to je případ kanadské kultovky Devinci, do jejíž nabídky elektrokola přibyla tak trochu potají před pouhými několika málo týdny. A pozor, díky nově vznikajícímu zastoupení budou dostupná také na českém trhu.

10. 11. 2017

Ghost a Lapierre na prahu sezony 2018

Začátek babího léta je z pohledu cyklistiky tradičně velmi zajímavý. Žhavé novinky, které si svou velkou premiéru odbyly na prestižních zahraničních veletrzích, se právě v tomto období pomalu dostávají na český trh a nejinak je tomu v případě dvojbloku značek Ghost a Lapierre. Na to, co nás v příští sezoně čeká a nemine, jsme se zajeli podívat do novoměstské Vysočina Arény.

31. 10. 2017

Pinarello Andromeda a Rokh Hybrid míří do sériové výroby

Zatímco ještě před několika měsíci jsme jej mohli obdivovat pouze na papíře, dnes je všechno úplně jinak. Pinarello Andromeda, první elektrokolo této slavné italské značky, míří do sériové výroby a posléze na pulty obchodů. Nabídku rozšíří také dostupnější model Rokh Hybrid s hliníkovým rámem namísto karbonového. Nač se konkrétně můžeme těšit?

17. 10. 2017

Modulární elektrokola z dílen švédské značky Walleräng

Ačkoliv není v tuzemsku příliš známá, v její nabídce nalezneme velmi zajímavé produkty. Řeč je o švédské značce Walleräng, jež ve své domovině platí za největšího hráče na trhu s elektrokoly. Tito seveřané se již několik sezon drží koncepce takzvaných modulárních elektrokol a jejich stroje se tak dokáží podvolit takřka jakýmkoliv požadavkům.

5. 10. 2017

Německý Focus vytvořil horské elektrokolo nové generace

Ještě před rokem zajímavý prototyp, dnes reálný stroj aspirující na titul nejlehčího elektrobiku planety. Focus Raven, karbonový závoďák s kompaktní, a přesto výkonnou hnací jednotkou, je podle mnohých elektrokolem nové generace. Aby by také ne, hmotnost pod patnáct a půl kilogramů dává tušit, že tahle jízda bude něčím opravdu výjimečným.

2. 10. 2017

Yamaha nabídne čtyři elektrokola do města i terénu

To, o čem jsme minulý týden psali, se nyní konečně stalo skutečností. Yamaha, až doposud výrobce a dodavatel pohonných jednotek, uvedla svou vlastní řadu elektrokol, se kterou zkusí štěstí na nejrychleji se rozvíjejícím severoamerickém trhu. Na lasvegaském veletrhu Interbike představila hned čtyři různá elektrokola určená do města i volného terénu.

21. 9. 2017

Orbea vyrukovala se svým prvním elektrickým trailbikem

Španělská značka Orbea v uplynulých dnech představila své vůbec první celoodpružené elektrokolo. Po strojích kategorie road a gravel, o kterých jsme vás informovali dříve, jde tak o další krok v postupné elektrifikaci sortimentu. Orbea Wild FS, jak zní celý název této novinky, je ebikem s mnoha nevšedními řešeními a jako takový rozhodně stojí za pozornost.

19. 9. 2017

Ghost s hardtaily Lector HybRide útočí na mety nejvyšší

Řada karbonových cross-country hardtailů Lector, jež po několik sezon patří k prodejním trhákům německé značky Ghost, se pro příští sezonu rozroste o čtyři nové modely. Nepůjde však o běžná horská kola, nýbrž o agresivně laděné elektrické hardtaily s karbonovými rámy, bohatou komponentovou výbavou a jen velmi nízkou celkovou hmotností.

8. 9. 2017

Aktuální číslo 5/2017

Číslo 5/2017 v prodeji od 26. října

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz