Představení

Městské elektrokolo pohledem britských Lavelle Bikes

Důkazem, že městská elektrokola nemusí vypadat všechna stejně, je nový model od mladé britské společnosti Lavelle Bikes. Ručně vyráběné elektrokolo s lehkým karbonovým rámem a silnou pohonnou jednotkou se může pochlubit velmi odvážným designem, jenž klade zvýšený důraz na pohodlí a celkovou ergonomii.

20. 2. 2018

Luxusní elektrický cruiser ozdobou vaší garáže

Elektrokolo není jen dopravní prostředek do města, na silnici či do terénu. Během posledních několika let se na výsluní prodraly také nejrůznější elektrické cruisery více či méně inspirované světem klasických motocyklů. Tyto stroje jsou kusem umění, součástí životního stylu, vyjádřením osobností svých hrdých majitelů. A přesně takový je také polský Avionics V1!

25. 1. 2018

Sedmička elektrokol z dílny slavného Ernesta Colnaga

Další slavnou italskou značkou, která se rozhodla zahájit výrobu elektrokol, se stává mnoha silničními cyklisty zbožňované Colnago. Výrobce sídlící v městečku Cambiago poblíž Milána do své nabídky zařadil hned sedm modelů elektrokol různého určení. Překvapením zůstává fakt, že elektrokolo silniční mezi nimi docela chybí.

15. 1. 2018

Jednoduché elektrokolo do města? Vyzkoušejte estonský Ampler

Ampler, estonský nováček na trhu s elektrokoly, uvedl jen několik dní před koncem roku svou první kolekci městských modelů. Mladá značka, jež vyrostla díky přízni svých věrných fanoušků, spoléhá především na jednoduchost a nízkou hmotnost. Na první pohled tak jen těžko poznáte, zda před vámi stojí elektrokolo či běžné jízdní kolo.

28. 12. 2017

Elektrický endurobike pohledem německé značky Focus

Nedlouho poté, co světlo světa spatřil maratonský e-bike Raven 2, přichází německý Focus s další pozoruhodnou novinkou. Jásat mohou zejména příznivci technického ježdění, nový Focus Sam 2 je totiž určen právě jim. Elektrická bestie s dravou geometrií a sto sedmdesáti milimetry zdvihu, to je něco, co v nabídce dolnosaského výrobce dlouho chybělo.

7. 12. 2017

Švédská Husqvarna vstupuje na trh s elektrokoly

Švédskou společnost Husqvarna jistě mnozí z vás znají jako výrobce terénních motocyklů a zahradního a lesnického náčiní. Husqvarna nyní následuje mnohé jiné motocyklové značky a do svého portfolia nově zařazuje také horská, trekingová a městská elektrokola. Světlo světa spatří celkem šest modelových řad, od hardtailů až po celoodpružené speciály.

29. 11. 2017

Pinarello představilo své vůbec první silniční elektrokolo

Pinarello, tradiční italský výrobce především silničních kol, není ve světě elektrokol žádným nezkušeným nováčkem. Po dvou horských modelech nyní zástupci značky konečně přichází také s elektrokolem silničním. Představení novinky Pinarello Nytro proběhlo v bezprostřední blízkosti ikonického stoupání Muro Di Ca’ Del Poggio na severu Itálie.

21. 11. 2017

Kanadská kultovka Devinci konečně na českém trhu

Zatímco někteří výrobci své novinky představují s obrovskou pompou, jiní si vystačí jen s nepatrnou zmínkou na vlastních webových stránkách. Právě to je případ kanadské kultovky Devinci, do jejíž nabídky elektrokola přibyla tak trochu potají před pouhými několika málo týdny. A pozor, díky nově vznikajícímu zastoupení budou dostupná také na českém trhu.

10. 11. 2017

Ghost a Lapierre na prahu sezony 2018

Začátek babího léta je z pohledu cyklistiky tradičně velmi zajímavý. Žhavé novinky, které si svou velkou premiéru odbyly na prestižních zahraničních veletrzích, se právě v tomto období pomalu dostávají na český trh a nejinak je tomu v případě dvojbloku značek Ghost a Lapierre. Na to, co nás v příští sezoně čeká a nemine, jsme se zajeli podívat do novoměstské Vysočina Arény.

31. 10. 2017

Aktuální číslo 1/2018

Číslo 1/2018 v prodeji od 20. 2.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...