Představení

Rocky Mountain přichází se zbrusu novým Altitude Powerplay

Rocky Mountain, kanadská legenda mezi výrobci horských kol, představil v uplynulém týdnu své vůbec první elektrokolo. Místem činu se stal francouzský Valberg, horské středisko ležící ve stínu Přímořských Alp, kam se kromě pozvaných novinářů sjeli také sponzorovaní jezdci značky v čele s freeridovými matadory Wadem Simmonsem a Geoffem Gulevichem.

26. 5. 2017

Představujeme středový elektromotor Atala AM80

Chceme-li si pořídit elektrokolo s kvalitním středovým motorem, již dávno se nemusíme omezovat na pohonné jednotky zavedených značek. Dalším adeptem, který touží narušit nadvládu trojlístku Bosch, Shimano a Yamaha je italský výrobce elektrokol Atala. Střeďák s označením AM80 zaujme moderním designem i špičkovými jízdními parametry. Za zmínku stojí především velmi vysoký točivý moment.

5. 5. 2017

Španělský žralok v moři celoodpružených trailbiků

Elektrokolo bořící hranice mezi jednotlivými kategoriemi cyklistiky? Ano, právě taková by měla být novinka v nabídce španělského Mondrakeru, celoodpružený ebike s příznačným pojmenováním e-Crusher. Čerstvý přírůstek do rodiny terénních elektrokol značky nabídne nejmodernější technologie dneška zabalené do atraktivního karbonového kabátu.

2. 5. 2017

První elektrobike s bambusovým rámem a středovým pohonem

Pokud jste si až doposud mysleli, že není nic exotičtějšího než elektrokolo s karbonovým či titanovým rámem, dnes vás vyvedeme z omylu. MyBoo MyVolta je vůbec prvním elektrobikem světa s bambusovým - ano, čtete správně - s bambusovým rámem a středovou pohonnou jednotkou. Jaké jsou jeho hlavní výhody?

27. 4. 2017

Dvě stě kilogramů nákladu? Ale jistě, žádný problém!

Ačkoliv jsou nákladní elektrokola v současné době velmi oblíbená, jejich dalšímu rozšíření brání často až příliš nízká nosnost. Velký nákup s nimi sice převezete, větší břemena však již zpravidla představují neřešitelný problém. U nákladní tříkolky Sanitov movE, která převeze až dvě stě kilogramů nákladu, se něčeho takového nemusíte obávat.

19. 4. 2017

Commencal uvedl trailové elektrokolo Meta HT Power

To, o čem se tak dlouho mluvilo, se nyní konečně stává skutečností. Commencal přichází se svým vůbec prvním elektrokolem, které je, podobně jako ostatní modely značky, určeno převážně do náročného horského terénu. Meta HT Power přijíždí vybaven pevným rámem s agresivní geometrií a pohonnou jednotkou Shimano Steps druhé generace.

12. 4. 2017

Severská elektrosada řetězu zbavená

Elektrosad pro přestavbu jízdních kol na kola elektrická se na cyklistickém trhu objevuje hned několik desítek. Ačkoliv každá z nich má svá jasně daná pozitiva i negativa, ve výsledku jsou si všechny podobné jako vejce vejci. Výjimku představuje elektrosada dánského výrobce Bike2, která mezi ostatními na první pohled vyčnívá. Konstruktéři se neobtěžovali s řetězem a nechali svou fantazii pracovat naplno.

29. 3. 2017

Mondraker e-Prime: štika v nabídce španělského výrobce

V katalogu španělské značky Mondraker se objevují elektricky poháněné hardtaily jménem e-Prime. Stroje se zdvihem sto dvacet milimetrů vpředu zaujmou pečlivě zpracovanými hliníkovými, v nejvyšších provedeních pak dokonce karbonovými rámy, které jsou doslova nabity moderními technologiemi.

15. 3. 2017

Středový pohon Paradox Kinetics

V nabídce řecké značky Paradox Kinetics se letos nově objevuje konverzní elektrosada, kterou je možné dovybavit každé horské či silniční kolo bez výjimky. Novinku jsme měli možnost alespoň krátce vyzkoušet, a tak můžeme jednoznačně potvrdit, že je opravdu nač se těšit.

24. 2. 2017

Aktuální číslo 2/2017

Číslo 2/2017 v prodeji od 24. dubna

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz