Představení

S přestavbovou sadou Bimoz elektrokolem snadno a rychle

Tam, kde jedni pohořeli, druzí znovu zkouší své štěstí. Řeč je nové elektrické sadě pro přestavbu běžného jízdního kola v elektrokolo, vznikající tentokráte pod hlavičkou švýcarské společnosti Z-Institut. Ta v crowdfungingové kampani nashromáždila na šest set tisíc euro a se svým motorem Bimoz míří na pulty prodejen.

14. 7. 2017

Trek uvedl městské elektrokolo Super Commuter+

Dnes je tomu přesně rok, co jsme se ve Švýcarských Alpách proháněli na zbrusu novém celoodpruženém elektrobiku Trek Powerfly FS. Letos se konstruktéři značky rozhodli vydat trochu jiným směrem a namísto drsného trailbiku představili městské elektrokolo jako stvořené pro každodenní dojíždění za prací a jinými povinnostmi.

19. 6. 2017

Německý Carver představuje dámské elektrokolo Strict E.01

Zatímco pánských elektrokol najdeme na trhu celou dlouhou řadu, modely navržené výhradně pro potřeby žen a dívek jsou stále spíše výjimkou. U elektrokol horských pak vše uvedené platí dvojnásob. Zástupci německé společnosti Carver jsou si toho dobře vědomi a pro všechny cyklistky proto přichystali nový model, který spolehlivě dostojí všem jejich požadavkům.

13. 6. 2017

BMC představuje elektrický superbike Trailfox Amp Carbon

V kategorii špičkových elektrických trailbiků začíná být poslední dobou opravdu velmi těsno. Nedlouho po kanadské kultovce Rocky Mountain představila svůj highendový ebike také švýcarská značka BMC. Model s označením Trailfox AMP Carbon se tak necelý rok po své předpremiéře na loňském veletrhu Eurobike konečně dočkal své sériové podoby. Jaký asi bude?

7. 6. 2017

Elektrický trailbike dle italského střihu

Thok, italský výrobce horských elektrokol, je na evropském trhu naprostým nováčkem. Značka o sobě dala poprvé vědět na sklonku loňského roku, kdy uvedla limitovanou edici modelu Mig, na jejímž vzniku se osobně podílel známý španělský mototrialista Antoni Bou. Kola byla rozprodána během pouhých několika dní, lepší start si zástupci značky snad ani nemohli přát.

1. 6. 2017

Rocky Mountain přichází se zbrusu novým Altitude Powerplay

Rocky Mountain, kanadská legenda mezi výrobci horských kol, představil v uplynulém týdnu své vůbec první elektrokolo. Místem činu se stal francouzský Valberg, horské středisko ležící ve stínu Přímořských Alp, kam se kromě pozvaných novinářů sjeli také sponzorovaní jezdci značky v čele s freeridovými matadory Wadem Simmonsem a Geoffem Gulevichem.

26. 5. 2017

Představujeme středový elektromotor Atala AM80

Chceme-li si pořídit elektrokolo s kvalitním středovým motorem, již dávno se nemusíme omezovat na pohonné jednotky zavedených značek. Dalším adeptem, který touží narušit nadvládu trojlístku Bosch, Shimano a Yamaha je italský výrobce elektrokol Atala. Střeďák s označením AM80 zaujme moderním designem i špičkovými jízdními parametry. Za zmínku stojí především velmi vysoký točivý moment.

5. 5. 2017

Španělský žralok v moři celoodpružených trailbiků

Elektrokolo bořící hranice mezi jednotlivými kategoriemi cyklistiky? Ano, právě taková by měla být novinka v nabídce španělského Mondrakeru, celoodpružený ebike s příznačným pojmenováním e-Crusher. Čerstvý přírůstek do rodiny terénních elektrokol značky nabídne nejmodernější technologie dneška zabalené do atraktivního karbonového kabátu.

2. 5. 2017

První elektrobike s bambusovým rámem a středovým pohonem

Pokud jste si až doposud mysleli, že není nic exotičtějšího než elektrokolo s karbonovým či titanovým rámem, dnes vás vyvedeme z omylu. MyBoo MyVolta je vůbec prvním elektrobikem světa s bambusovým - ano, čtete správně - s bambusovým rámem a středovou pohonnou jednotkou. Jaké jsou jeho hlavní výhody?

27. 4. 2017

Aktuální číslo 3/2017

Číslo 3/2017 v prodeji od 24. června

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz