Novinky

Pirelli při svém návratu k cyklistice počítá také s elektrokoly

Italský výrobce pneumatik Pirelli představil na veletrhu Eurobike novou řadu plášťů pro silniční cyklistiku. Tak trochu stranou zájmu zůstala další zajímavá novinka, která byla k vidění na stánku švýcarské značky elektrokol Stromer. Pirelli ve spolupráci se značkou Stromer vyvinul plášť s označením Cycl-e určený speciálně pro městská a trekkingová elektrokola.

20. 9. 2017

Horská elektrokola značky Yamaha? Veletrh Interbike napoví

Severoamerická pobočka společnosti Yamaha, předního výrobce motocyklů a dodavatele elektromotorů pro řadu cyklistických značek, oznámila svůj vstup na tamější trh s elektrokoly. Prototypy elektrokol se zkříženými ladičkami ve znaku si budeme moci poprvé prohlédnout na letošním veletrhu Interbike koncem tohoto měsíce.

15. 9. 2017

Cube představil elektrický gravel bike Agree Hybrid C:62

Silniční elektrokola kategorie gravel jsou jedním z nejsilnějších trendů pro nadcházející sezonu. Atraktivní modely, s nimiž se krom hladkých cest můžete odvážit také na cesty štěrkové či šotolinové, má ve své nabídce již několik velkých výrobců a další budou podle všeho rychle přibývat. Takzvaný gravel bike má ve svém portfoliu nově také německý Cube.

14. 9. 2017

Městem stylově s novým KTM Macina Gran

Ačkoliv se na tomto místě věnujeme spíše elektrokolům horským, dnes uděláme jednu malou výjimku. KTM Macina Gran, horká novinka v nabídce rakouského výrobce, míří především do města a jako takový se skvěle hodí pro dojíždění za prací i každodenní pohyb v ulicích. Na první pohled nenápadný pracant má ambici stát se městským elektrokolem na každý den.

11. 9. 2017

Orbea přichází s novými elektrokoly kategorie road a gravel

Zatímco ještě před rokem bylo silničních elektrokol jako šafránu, v letošní sezoně jako by se s nimi roztrhl pytel. Za dalšími silničními novinkami tentokrát míříme do slunného Španělska, konkrétně do oblasti severního Baskicka, kde sídlí celosvětově proslulý výrobce jízdních kol Orbea. Modely Gain eRoad a Gain eAllroad slibují nevšední svezení s větrem ve vlasech.

6. 9. 2017

Continental představil nový elektromotor s integrovanou převodovkou

Continental není jen známým gumárenským gigantem, ale dlouhá léta také důmyslným inovátorem na poli elektrických a hybridních pohonů s nulovými emisemi. Do této kategorie spadá také zbrusu nová hnací jednotka pro elektrokola s vestavěnou převodovkou a možností plně automatického řazení. Dva v jednom, řeklo by se jednoduše.

30. 8. 2017

První elektrokolo motocyklové značky Ossa míří do města

To, že elektrokola lákají čím dál více slavných motocyklových značek, dnes již není žádným velkým tajemstvím. Příklad italského výrobce Benelli, který se na elektrokola přeorientoval zcela, nyní následuje španělská značka Ossa. Ta hodlá uvést své první elektrokolo, městský model Spinta e.CP20, závěrem letošních prázdnin. Na co se tedy můžeme těšit?

14. 8. 2017

Riese & Müller rozšiřují nabídku o čtyři nová elektrokola

Na počátku stálo jedno jediné kolo. Riese & Müller, dnes významný producent elektrokol, který vešel ve známost díky geniálně jednoduchému skládacímu kolu Birdy, slaví půlkulatých pětadvacet let své existence. K této příležitosti si zástupci značky přichystali hned čtyři nové modely, které mají již tak velmi širokou nabídku elektrokol dále obohatit.

9. 8. 2017

Tern a jeho variace na téma rodinné nákladní elektrokolo

Tern, světově proslulý výrobce skládacích jízdních kol a elektrokol, představil veřejnosti malé nákladní elektrokolo vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Stroj, na kterém pohodlně přepravíte dvě děti i spoustu nákladu, má ambici nahradit rodinný automobil a stát se dopravním prostředkem číslo jedna ve městech a jejich nejbližším okolí.

4. 8. 2017

Aktuální číslo 4/2017

Číslo 4/2017 v prodeji od 17. srpna

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz