Novinky

Městské elektrokolo s neviditelnou baterií

Kam jenom umístíme baterii? S touto otázkou se dnes a denně potýkají konstruktéři elektrokol z celého světa. Designéři britské značky Batribike se nevydali žádnou z prošlapaných cest a pro svůj městský model Perdu navrhli takové umístění baterie, které ve světě elektrokol nemá obdoby.

20. 2. 2017

Nákladní elektrokolo budoucnosti

Společnost Accell Group, vlastník několika desítek cyklistických značek, představila prostřednictvím nově založeného projektu CarQon svou vizi nákladního elektrokola budoucnosti. Futuristická tříkolka s nákladovým prostorem před řídítky, zhotovená výhradně z těch nejlepších materiálů, má být výkladní skříní moderních technologií a špičkového designu.

16. 2. 2017

První skládací elektrokolo s pohonem Shimano Steps

Britská společnost Volt Bikes představila městské elektrokolo se skládacím rámem, které by se podle všech indicií mělo zařadit na absolutní špičku ve své kategorii. Výrobce dokonce tvrdí, že se jedná o první elektrokolo svého druhu vybavené pohonnou jednotkou Shimano Steps. Nač se můžeme těšit?

12. 2. 2017

Elektrické tříkolky nahrazují poštovní dodávky

Zatímco doručovatelky České pošty brázdí ulice na elektrokolech, v americkém Portlandu zašli ještě o kousek dál. V cyklistům nejotevřenějším městě světa rozvážejí část zásilek elektrické tříkolky, které v hustém městské provozu plně nahradily malé a středně velké dodávkové vozy. Novinku představila jedna z největších přepravních společností UPS.

9. 2. 2017

Specialized Turbo Levo FSR v barvách Troy Lee Designs

Limitované edice jednotlivých horských i silničních modelů nejsou pro značku Specialized ničím novým. Spolupráci s výrobcem cyklistického a motokrosového oblečení Troy Lee Designs jsme již také mohli zahlédnout. O co tedy jde? Letos poprvé bylo pro tuto formu spolupráce vybráno horské elektrokolo, a to ne jen tak ledajaké.

8. 2. 2017

S ministrem Richardem Brabcem o budoucnosti elektromobility

V Národním parku Šumava jsme se při příležitosti vypuštění rysa ostrovida do nové obory sešli s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, který zde právě trávil dovolenou. Domluvili jsme se na krátkém rozhovoru a po všech oficialitách jsme se s ministrem přesunuli na Horskou Kvildu, odkud vyrážel na výlety na elektrokole. To si půjčil v rámci projektu E-Šumava, který podporuje energetická společnost E.ON.

7. 2. 2017

Lapierre Overvolt AM Carbon získal další prestižní ocenění

Lapierre Overvolt AM Carbon, vlajková loď francouzské značky v kategorii elektrokol, si vysloužil další prestižní ocenění za design. Po zisku Eurobike Award a Design & Innovation Award tentokrát spolu se silničním modelem Xelius SL triumfoval na soutěži v dalekém Taipei City.

6. 2. 2017

Oslo vyhlásilo dotační kampaň na nákup nákladních elektrokol

Ve Skandinávských zemích stojí otázka ekologie tradičně velmi vysoko. Výjimku nepředstavuje ani norské hlavní město Oslo, jehož zástupci nyní vyhlásili velkou dotační kampaň. Ta má obyvatele metropole stimulovat k tomu, aby si ve větší míře pořizovali nákladní elektrokola a svá auta nechávali zamčená v garážích.

3. 2. 2017

Elektrické enduro z Britských ostrovů

Dalším tradičním výrobcem, který se odhodlal vstoupit do světa elektrokol, je podle všech informací britská a pro mnohé jezdce kultovní značka Orange. Na výstavě v anglickém Silverstone představili zástupci značky prototyp enduro speciálu, který by se již na prahu příští sezony mohl objevit v sériové výrobě.

1. 2. 2017

Aktuální číslo 1/2017

Číslo 1/2017 vychází 15. února

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz