Novinky

GLS posvětila další rozšíření nákladních elektrokol

Další z velký přepravních společností, která svou budoucnost hodlá spojit s elektromobily a elektrokoly, je německá odnož poštovního gigantu GLS. Projekt doručování zásilek pomocí nákladních elektrokol, který odstartoval na konci loňského léta, se ukázal jako úspěšný a nyní ho čeká velké rozšíření napříč několika spolkovými zeměmi.

22. 3. 2017

Z jízdního kola elektrokolem za pouhých šedesát vteřin

UrbanX, sada pro přestavbu jízdního kola v elektrokolo, je ambiciózním projektem stejnojmenné kalifornské značky. Ve své podstatě se jedná o elektromotor a baterii vestavěné přímo do předního zapleteného kola. Celá přestavba tak spočívá v pouhé výměně předního kola, což dle slov tvůrců nezabere více než šedesát vteřin.

21. 3. 2017

Vynálezce Li-Ion baterií přichází s novým typem akumulátorů

John Goodenough, uznávaný americký vědec a mimo jiné spoluautor konceptu lithium-iontových baterií, ani ve svých čtyřiadevadesáti letech nezahálí a stále přichází s novými a novými myšlenkami. Nyní světu představil akumulátor nového typu, který v porovnání s těmi dnešními nabídne až třikrát vyšší energetickou kapacitu.

20. 3. 2017

Titanový gravel e-bike v podání Schwift Cycles

North America Handmade Bicycle Show, jeden z největších zámořských cyklistických veletrhů, je místem setkání malosériových výrobců ze všech koutů světa. Kromě jízdní kol všech kategorií se na výstavní ploše stále častěji objevují také ručně vyráběná elektrokola. Jedním z nejzajímavější strojů letošní ročníku se stal titanový gravel e-bike Schwift Cycles.

17. 3. 2017

Elektrokola součástí vozového parku izraelské záchranné služby

Elektrokola mohou sloužit k nejrůznějším účelům. Mohou být zdrojem zábavy, ale také pracovními pomocníky, bez kterých by byl život o poznání složitější. V Izraeli dokonce elektrokola jezdí pod hlavičkou rychlé záchranné zdravotnické služby a v centrech velkých měst pomáhají každý den zachraňovat lidské životy.

16. 3. 2017

GPS palubní systém pro elektrokola značky Haibike

Haibike, největší výrobce elektrokol světa, představil chytrý palubní systém eConnect, který využívá možností moderních technologií ve prospěch jezdce. Ačkoliv byla tato myšlenka oficiálně představena již na konci minulého léta, až doteď byli zástupci značky na informace poměrně skoupí. Nyní konečně víme víc!

13. 3. 2017

Elektrická tříkolka jako z jiného vesmíru

Moderní elektrické tříkolky mohou vypadat různě. Zatímco v českých městech potkáváme zpravidla stroje s naprosto civilním vzezřením, v zahraničí nejsou výjimkou ani kreace, které působí jako z jiného světa. Jednou z nich je Sinclair IRIS eTrike Eco, elektrická tříkolka, která svým vzezřením připomíná kosmickou loď připravenou k odletu.

10. 3. 2017

Elektrobike se vzpínajícím se lvem ve znaku

Nabídka francouzské automobilky Peugeot čítá kromě čtyřkolových plecháčů také ucelenou řadu jízdních kol. Ať zabrousíme mezi kola horská, silniční, či městská, v každé z těchto kategorií najdeme alespoň jeden model se vzpínajícím se lvem ve znaku. Zkrátka nepřijdou ani milovnici elektrokol, pro které si Peugeot připravil bonbonek v podobě krosového modelu eU01s.

9. 3. 2017

Nákladní elektrokolo Cubicycle ve službách společnosti DHL

Společnost DHL, součást přední světové poštovní a logistické skupiny Deutsche Post, testuje ve vybraných německých městech prototyp nákladního elektrokola pro převoz a doručování zásilek menších rozměrů. Pakliže se tato myšlenka osvědčí, stejné stroje by mohly v centrech velkých evropských měst nahradit klasické poštovní vozy.

8. 3. 2017

Aktuální číslo 1/2017

Číslo 1/2017 vyšlo 15. února.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz