Novinky

Prototyp horského elektrokola Rose ELEC TEC FS

Na cyklistickém festivalu v italském letovisku Riva del Garda se horská elektrokola těšila mimořádné pozornosti. Kromě dříve představených novinek, které se zde poprvé ukázaly na veřejnosti, bylo k vidění také několik dosud utajovaných prototypů. Jedním z nich bylo celoodpružené elektrokolo ELEC TEC FS od německé značky Rose.

24. 5. 2017

Na Dlouhých stráních přivítali miliontého návštěvníka

Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, kterou na Šumpersku provozuje Skupina ČEZ, přivítala v pátek miliontého návštěvníka. Stala se jím třináctiletá Anička Hanzelková, osmačka ze Základní školy Komenského v Novém Jičíně, která absolvovala exkurzi se svými spolužáky.

22. 5. 2017

Rakousko vyhlásilo dotační kampaň na nákup elektrokol

Rakousko zažívá podobně jako řada jiných evropských zemí prudký nárůst zájmu o elektrokola všech kategorií. V minulém roce se v zemi prodalo na osmdesát sedm tisíc těchto strojů a již nyní se zdá, že rok letošní bude v tomto ohledu ještě bohatší. Příznivý trend se rozhodla podpořit také rakouská vláda vyhlášením celoplošné dotační kampaně.

18. 5. 2017

Elektrokola v nabídce značky Canyon? Pravděpodobně již brzy

Koncept městského elektrokola, o kterém jsme vás nedávno informovali, byl jen jakýmsi předkrmem k hlavnímu chodu. V nabídce německé značky Canyon elektrokola až doposud chyběla a zdálo se, jako by o ně zástupci společnosti vůbec neměli zájem. Nyní se situace mění a Canyon podle všeho chystá své vůbec první elektrické modely.

17. 5. 2017

Půjčte si elektromobil od Pražské energetiky

Zajímáte se o elektromobilitu a moderní technologie obecně, ale za volantem elektromobilu jste ještě nikdy neseděli? Nejvyšší čas to napravit! Pražská energetika (PRE) nabízí pronájem elektromobilů značky Volkswagen za opravdu velmi zajímavých podmínek. Pořídit si elektromobil pro firemní či soukromé účely nebylo nikdy jednodušší.

16. 5. 2017

Výrobce přestavbových sad Relo ohlásil bankrot

Ze zpráv a novinek, které vám každý den přinášíme, by jeden snadno nabyl dojmu, že prosadit se v trvale rostoucím segmentu elektrokol je prosté jako facka. Příkladem, že tomu tak mnohdy býti nemusí, budiž německá společnost Drive & Innovation. Výrobce v mnohém unikátních přestavbových sad Relo ohlásil bankrot a jeho budoucí osud zůstává jen velmi nejistý.

15. 5. 2017

Nový jízdní režim pro pohonný systém Bosch Performance CX

Bosch Performance CX, jeden z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších středových elektromotorů dnešních dní, se dočkal dalšího drobného vylepšení. Je jím adaptivní režim asistence, který nahrazuje režim Sport a doplňuje již zavedené režimy Eco, Tour a Turbo. Cílem má být ještě intuitivnější jízdní projev zejména v technicky náročném terénu.

10. 5. 2017

Scott představil inovovaný trailbike E-Spark

Švýcarský Scott představil inovovanou verzi celoodpruženého trailbiku s označením E-Spark. Důraz byl kladen na integraci pohonného systému, podstatné změny se však dotkly také dalších částí rámu a především pak jeho geometrie. Konstruktéři znovu zvážili tvar a umístění motoru i baterie s cílem minimalizovat negativní vliv těchto součástí na jízdní vlastnosti celku.

9. 5. 2017

Elektrický trailbike BESV TRB1 AM v akci!

Do nabídky prémiové značky BESV přibyl zcela nedávno elektrický trailbike se strohým označením TRB1 AM. U příležitosti uvedení na trh vzniklo velmi působivé video, které shrnuje vše podstatné o tomto v mnohém inovativním stroji. Uvařte si kávu a sami se podívejte, čeho všeho je tento všestranný trailbike v náročném terénu schopen.

28. 4. 2017

Aktuální číslo 2/2017

Číslo 2/2017 v prodeji od 24. dubna

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz