Novinky

Rozjeďte to s energií od innogy

Co si vybavíte, když se řekne skládací elektrokolo? No přece ideálního parťáka do města i na výlety po okolí! Ve společnosti innogy fandí rozumnému využívání energie, a proto podporují své zákazníky nejen v efektivním využívání elektřiny, ale i v dalších věcech

Bosch nabízí svým zaměstnancům výhodný pronájem elektrokol

Kdo chce zapalovat, musí sám hořet, říká známá poučka. Nyní si toto heslo vypůjčili zástupci společnosti Bosch a svým zaměstnancům nově nabízejí zvýhodněný pronájem jízdních kol a elektrokol. Bosch patří k největším výrobcům elektromotorů pro jízdní kola a jen v jeho německé továrně pracuje přes sto tisíc zaměstnanců.

21. 2. 2018

Rychlodobíjecí stanice ČEZ loni obsloužily 36 tisíc zákazníků

Rychlé dobití elektromobilu na cestách napříč Českou republikou je stále populárnější. Objem elektřiny spotřebované na veřejných rychlodobíjecích stanicích Skupiny ČEZ loni meziročně vzrostl téměř čtyřnásobně. Nejvytíženější byly stanice v Praze a Brně. Nová infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility.

18. 2. 2018

Za prací i dobrodružstvím s novým Walleräng Tapper

Zatímco na západ od našich hranic jich v ulicích potkáte desítky, u nás jsou spíše výjimkou. Městští obrněnci, kteří projedou naprosto čímkoliv a které můžete o víkendu naložit brašnami a spolu s přáteli vyrazit do přírody za dobrodružstvím. Dalším takovým je švédský Walleräng Tapper, prémiové městské elektrokolo vyrobené ručně přímo v Göteborgu.

15. 2. 2018

Horské elektrokolo do města v podání HNF Nicolai

Výrobce prémiových elektrokol HNF Heisenberg se počátkem tohoto roku přejmenoval na HNF Nicolai, aby tím definitivně zpečetil úzké propojení s touto německou značkou. Prvním elektrokolem nesoucím označení HNF Nicolai se stává model XD2 Urban - městský speciál, jenž přenáší výkony horských elektrokol do exhalacemi vyhřáté betonové džungle.

12. 2. 2018

ČEZ začal nabízet Zelenou elektřinu pro všechny elektromobilisty

ČEZ Prodej spouští službu Elektřina pro dobíjení. Tento nový produkt zaručuje elektromobilistům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách a zároveň stoprocentní jistotu, že spotřeba zákazníkovy domácnosti bude pokryta výhradně elektřinou z obnovitelných zdrojů.

9. 2. 2018

Tübingen podporuje nákup elektrokol novou vlnou šrotovného

Tübingen je německé univerzitní město s přibližně pětaosmdesáti tisíci obyvateli. Místní zastupitelé se rozhodli bojovat za lepší ovzduší vypsáním takzvaného šrotovného. Akce se ovšem netýká automobilů, nýbrž malých motocyklů, kterými je centrum města přeplněné. Za každý sešrotovaný motocykl město poskytne dotaci až pět set euro na nákup nového elektrokola.

7. 2. 2018

Uber a bikesharing? V San Francisku startuje pilotní projekt

Společnost Uber, úspěšný provozovatel stejnojmenné taxislužby, přináší svým zákazníkům další zajímavou nabídku. Po spuštění služby Uber Eats, která zajišťuje rozvoz jídel z restaurací, se nyní v hledáčku manažerů ocitla myšlenka sdílených elektrokol, takzvaného bikesharingu. Pilotní projekt odstartuje příští týden v kalifornském San Francisku.

2. 2. 2018

Mojekolo.cz zve na Valentýnskou noční vyjížďku Prahou

Pro ty z vás, kteří jste absolvovali minulou noční jízdu "Mojekolo Knog Ride Praha", máte opět možnost s námi vyrazit tentokrát na valentýnskou jízdu noční Prahou. Budeme rádi i za nové přírůstky, kteří chtějí tento den lásky prožít netradičním způsobem. Naše další noční jízda nese název "Mojekolo SKS Ride Praha". Více již v oficiální pozvánce.

31. 1. 2018

Aktuální číslo 1/2018

Číslo 1/2018 v prodeji od 20. 2.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...