Novinky

Elektrokolo v letadle? Tuhý boj s nejistým výsledkem

Chystáte se na dovolenou a lámete si hlavu nad tím, jak do cílové destinace dostanete své elektrokolo? Převozu elektrokola po silnicích jsme věnovali již několik článků včetně přehledu těch nejlepších držáků. Dnes se proto zaměříme na jiný způsob dopravy, konkrétně na dopravu leteckou. Mohou v tomto případě nastat nějaké komplikace?

24. 7. 2017

UPS pokračuje v rozšiřování elektrických nákladních tříkolek

S rozvozem pošty a jiných drobných zásilek pomocí nákladních elektrokol dnes koketuje většina velkých poštovních společností. Nejdále to v tomto směru dotáhla americká UPS, která po úspěšné testovací fázi v Portlandu a Hamburku, rozšiřuje flotilu elektrických nákladních tříkolek také do švýcarské Basileje.

21. 7. 2017

První pražské bezplatné elektrobusy mají najeto 60 tisíc kilometrů

České elektrobusy značky SOR provozované na trase pravidelné pražské linky BB1 a BB2 pokořily tento týden hranici šedesáti tisíc najetých kilometrů. Spoje na linkách mezi multifunkčním areálem BB Centrum se stanicí metra Budějovická dosud přepravily téměř osm set tisíc pasažérů.

18. 7. 2017

Belgická značka Ridley vstupuje do světa elektrokol

„Když je nemůžeš porazit, přidej s k nim,“ řekli si inženýři belgické značky Ridley předtím, než světu představili své vůbec první elektrokolo. Karbonový hardtail jménem Elykx Carbon, první z řady elektrických horských kol s belgickou trikolórou ve znaku, bude k dostání ještě v průběhu podzimu letošního roku.

17. 7. 2017

Shimano aktualizovalo pohonné jednotky řady Steps E6000

Poté, co německý Bosch představil inovované provedení hnací jednotky Active Line, se k podobnému kroku uchýlilo také japonské Shimano. Elektromotor Steps E6000, který bývá k vidění na městských a krosových elektrokolech, se bude moci nově pochlubit zcela přepracovaným ovladačem a snímačem rychlosti.

14. 7. 2017

Servisní pracovníci Deutsche Telekom nově na elektrokolech

Zástupci Deutsche Telekom, německého giganta na poli telekomunikací, se v uplynulých měsících rozhodli k jednomu tuze zajímavému kroku. Servisní technici se již k zákazníkům nebudou dopravovat firemními dodávkami, nýbrž na nákladních elektrokolech spolu se vším potřebným vybavením.

13. 7. 2017

Italské Pinarello představuje své první horské elektrokolo

Nedlouho poté, co své první elektrokolo představila italská značka Cipollini, se v podhůří Apenin schyluje k další elektrické revoluci. Pinarello, proslulý výrobce silničních kol, partner týmu Sky a jeho hlavní hvězdy Chrise Frooma, vypustil do světa první snímky chystaného horského ebiku.

10. 7. 2017

Specialized Turbo Levo FSR v barvách nového BMW X3

U příležitosti uvedení nové generace oblíbeného modelu X3 si mnichovská automobilka BMW přichystala jedno malé překvapení. Není jím nic jiného nežli speciální edice elektrokola Specialized Turbo Levo FSR 6Fattie vyvedená v oficiální barvě nového modelu, temně modrém odstínu Phytonic Blue.

7. 7. 2017

Nehodovost elektrokol v Německu meziročně prudce vzrostla

Spolkový statistický úřad našich západních sousedů nedávno informoval o prudkém meziročním nárůstu nehod elektrokol. Třebaže se v tuzemsku podobné statistiky prozatím nevedou a na elektrokola se pohlíží jako na kterákoliv jiná jízdní kola, letmý pohled do černé kroniky napoví, že ani u nás není o události tohoto typu nouze.

3. 7. 2017

Aktuální číslo 3/2017

Číslo 3/2017 v prodeji od 24. června

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz