Novinky

NOVÁ RUBRIKA E-MOBILITA!

Spustili jsme novou on-line rubriku na našich webových stránkách a najdete ji nově i v každém čísle našeho magazínu. Její název je E-MOBILITA.

Dánská vize městské elektrocyklistiky

Designové elektrokolo, na kterém je radost jezdit každý den. Ne, to není protimluv. Těmito slovy bychom mohli popsat výtvor dánské značky Biomega, městské elektrokolo s označením OKO, jehož cílem není nic jiného, než do šedivých ulic přinést trochu radosti a originality.

20.1.2017

Lapierre Overvolt Carbon získává další cenu za design

Po úspěchu v rámci Eurobike Award v dubnu loňského roku je Lapierre Overvolt AM Carbon 900+ opět na výsluní, tentokrát jako mimořádně inovativní ebike oceněný v mezinárodní soutěži Design & Innovation Award 2017.

19.1.2017

Klasika v moderním hávu

Americká značka Swift Cycleworks u nás zatím příliš známá není. Za touto garážovkou, jež vyrábí elektrokola se vzhledem jako vystřiženým z počátku minulého století, však stojí zajímavý velmi příběh, který by bylo škoda nepřipomenout.

18.1.2017

Trailbike podle poslední módy

Focus, přední německý výrobce horských kol, si pro nadcházející sezonu přichystal hned několik nových elektrokol. Vrcholem nabídky se stává celoodpružený Focus Jam2, moderní trailbike, který se nebojí ani toho nejdrsnějšího terénu.

17.1.2017

Stylové retro z Kalifornie

Vintage Electric není jen dalším výrobcem stylových retro elektrokol. Služeb této kalifornské manufaktury využívají mnohé celebrity, mezi nimi také známý americký komik, moderátor, sběratel automobilů a milovník motorsportu Jay Leno. Čím ho tato elektrokola zaujala?

16.1.2017

První SUV mezi elektrokoly

Pojem sportovně užitkové vozidlo jistě znáte ze stránek automobilových magazínů. Automobily tohoto typu dnes považujeme za naprostou samozřejmost, ale může být sportovně užitkový také motocykl či snad dokonce elektrokolo? Jistěže ano!

12.1.2017

Baterie budoucnosti? Ještě si počkáme

Baterie s dvacetinásobnou kapacitou a plným dobitím v řádech jednotek sekund? I taková může být budoucnost elektrické mobility. Prototypy takových článků jsou již skutečností, avšak cesta do sériové produkce bude ještě velmi dlouhá. Jaká jsou pozitiva negativa takového vývoje, na to jsme se zeptali našich specialistů "baterkářů".

11.1.2017

Král mezi elektrickými cruisery

Nápad postavit elektrický cruiser s výkonem dva tisíce wattů nevznikl kdesi uprostřed amerických solných plání, jak byste možná očekávali. Tato myšlenka se zrodila v hlavách zástupců značky Ono Bikes, která sídlí v srbském hlavním městě Bělehrad. Výsledkem je ebike Archont Electro, který, přestože vypadá jako umělecké dílo, umí uhánět až stokilometrovou rychlostí.

10.1.2017

Aktuální číslo 6/2016

Číslo 6/2016 vyšlo 20. prosince.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz