Novinky

Projekt Apache mění život vstupuje do své třetí sezony

Může elektrokolo obrátit život k lepšímu? S touto otázkou přichází projekt Apache mění život, jenž si vytkl za cíl pomoci lidem, kterým osud nečekaně zkřížil cestu. Uplynulé dva ročníky jasně dokázaly, že elektrokolo může v životě pomáhat nebo ho dokonce úplně změnit. Nyní tento jedinečný projekt vstupuje do své třetí sezony a vy můžete být u toho.

21. 4. 2017

Nejmenší a zároveň nejlehčí skládací elektrokolo světa?

Jedno z nejlehčích, nejmenších a technologicky nejvyspělejších skládacích elektrokol světa. Těmito slovy můžeme popsat nejnovější počin rakouské společnosti Vello, model s prostým označením Bike Plus. Celoodpružený titanový rám s nábojovým elektromotorem a integrovanou baterií, kterou není třeba dobíjet? Wow, chceme vědět víc!

20. 4. 2017

Sársko uvolní až sedm set tisíc euro na rozvoj infrastruktury pro elektrokola

Města a obce v německé spolkové zemi Sársko mohou až do počátku příštího roku zažádat o dotace na projekty, jejichž společným jmenovatelem je podnícení občanů k nákupům elektrických kol všech kategorií. Zemské ministerstvo dopravy chce tímto krokem podpořit další rozvoj elektrokol a elektromobility obecně.

18. 4. 2017

Silniční elektrokolo od slavného spurtéra Maria Cipolliniho

Ačkoliv elektrokolo má dnes ve své nabídce již téměř každá z větších cyklistických značek, stále se najdou výrobci, u kterých nás vstup do tohoto segmentu překvapí. Příkladem budiž značka někdejšího vynikajícího italského spurtéra Maria Cipolliniho, která před nedávnem představila svou vizi moderního silničního elektrokola.

13. 4. 2017

DT Swiss představil řadu zapletených kol určenou výhradně pro ebiky

DT Swiss, známý švýcarský producent cyklistických komponentů, představil zcela novou řadu zapletených kol určenou výhradně pro horská elektrokola. Novinka bude k dostání v několika nejrozšířenějších průměrech a šířkách s hliníkovými, v nejvyšší specifikaci pak dokonce s karbonovými ráfky.

11. 4. 2017

Chystá Bosch dostupný středový elektromotor?

Již od počátku letošního jara prosakují éterem informace o nové, v pořadí již třetí generaci oblíbeného středového elektromotoru Bosch Active Line. Proslýchá se, že se tato řada pro příští sezonu rozroste o variantu s přídomkem Plus, která by měla být první opravdu dostupnou pohonnou jednotkou tohoto německého výrobce.

7. 4. 2017

Německá pošta převzala tisící elektrokolo Streetscooter

Německá pošta bere otázku elektromobility tradičně velmi vážně. Do roku 2025 má být sedmdesát procent jejího vozového parku poháněno výhradně čistou energií, v dlouhodobém horizontu pak mají elektromobily ovládnout doručování zásilek zcela bezvýhradně. V posledních dnech byl k tomuto cíli učiněn další důležitý krok.

6. 4. 2017

Na elektrických fatbicích za posledním letošním sněhem

Ačkoliv jaro je již v plném proudu, na horách je stále dost sněhu na to, abychom si mohli pořádně zařádit na elektrických fatbicích. Guido Tschugg a Marco Lenz, týmoví jezdci značky Haibike, si takovou příležitost nemohli nechat ujít a za posledním letošním sněhem vyrazili až do dalekých Alp. Jak to celé dopadlo se můžete přesvědčit v následujícím videu.

5. 4. 2017

Nákladní elektrokola budoucností městské dopravy

O tom, že nákladní elektrokola představují řešení dopravních potíží ve městech, se v odborných i laických kruzích hovoří již nějaký ten pátek. Experti nyní konečně přicházejí s konkrétními čísly. Nejnovější studie nizozemských dopravních vědců hovoří o tom, že by cargobiky mohly nahradit celou třetinu dnes běžně používaných dodávkových vozů.

4. 4. 2017

Aktuální číslo 2/2017

Číslo 2/2017 vychází 24. dubna

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz