Novinky

Orbea vyrukovala se zbrusu novým hardtailem Wild HT

Španělská Orbea zbrojí na příští sezonu opravdu ve velkém. Po elektrickém silničním kole, gravelbiku a celoodpruženém trailbiku nyní přichází s další žhavou novinkou. Hardtail s označením Wild se může pochlubit elegantním hliníkovým rámem, výkonným středovým elektromotorem a zajímavě pojatou integrovanou baterií. Jak si v nabité konkurenci povede?

23. 11. 2017

Elektrické tříkolky UPS nyní také v americkém Pittsburghu

Americká United Parcel Service, jedna z největších poštovních a doručovatelských společností světa, pokračuje v rozšiřování flotily elektrických nákladních tříkolek coby alternativního způsobu doručování zásilek. Po německém Hamburku, švýcarské Basileji a oregonském Portlandu budou nyní elektrické tříkolky potkávat také obyvatelé pensylvánského Pittsburghu.

20. 11. 2017

Prémiové městské elektrokolo podle německé značky Zemo

Zatímco u nás se městským a trekingovým elektrokolům nevěnuje žádná větší pozornost, na západ od našich hranic je situace diametrálně odlišná. Zejména ve velkých metropolích se taková elektrokola stávají stále častějším dopravním prostředkem a ruku v ruce s tím roste také poptávka po špičkově vybavených modelech tohoto určení.

16. 11. 2017

Pražské elektrobusy přepravily již přes milion pasažérů

České elektrobusy značky SOR na trase pravidelné linky BB1 a BB2 v pražském BB Centru přepravily již více než jeden milion spokojených pasažérů. Linky spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely elektrobusy téměř sedmdesát tisíc kilometrů.

14. 11. 2017

HNF Heisenberg a Sortimo představují elektrický cargobike

Podle mnoha studií představují nákladní elektrokola budoucnost městské dopravy. Proplétat se v husté zástavbě nákladními či dodávkovými vozy může být za několik let natolik neefektivní, že bude třeba využívat jiných, flexibilnějších způsobů přepravy. Takové řešení představuje ProCargo CT1, elektrický cargobike z dílen společností Sortimo a HNF Heisenberg.

3. 11. 2017

Asociace evropských výrobců brojí proti dovozu elektrokol z Číny

Asociace evropských výrobců jízdních kol se obává o budoucnost výroby elektrokol na Starém kontinentu a na to konto zaslala stížnost Evropské komisi. Cílem stížnosti má být získání právních nástrojů pro efektivní obranu před čínskou konkurencí, která zaplavuje trh výrobky s prodejní cenou hluboko pod běžnými výrobními náklady.

1. 11. 2017

Electra přichází s limitovanou edicí cruiseru Townie Go! i8

Americká značka Electra, výrobce stylových jízdní kol a elektrokol, přichází s úzce limitovanou edicí oblíbeného cruiseru Townie Go! i8. Novinka, jež svým pojmenováním dává vzpomenout na legendární metalovou formaci Mötorhead, přijíždí v temně černém válečném zbarvení se silným elektromotorem ve svém středu. Electra Ace of Spades je konečně tu!

30. 10. 2017

Thömus uvedl dvě nová elektrokola do terénu i města

Thömus, švýcarský výrobce jízdních kol a elektrokol, si pro příští sezonu připravil dvě zajímavé novinky. První z nich je celoodpružený elektrický trailbike s karbonovým rámem, druhou pak univerzální karbonový hardtail určený na cestování, do terénu i města. Obě elektrokola by měla být dostupná během jarních měsíců příštího roku.

25. 10. 2017

Active Hybrid e-bike novým trumfem automobilky BMW

V nabídce automobilky BMW mají elektrokola již tradičně velmi silné postavení. Svým nejnovějším přírůstkem, městským elektrokolem Active Hybrid e-bike, se německý výrobce hlásí k nejnovějším trendům v tomto stále vydatně rostoucím segmentu. Důkazem za všechny budiž bezchybně integrovaná baterie s plynule navazující středovou hnací jednotkou.

20. 10. 2017

Aktuální číslo 5/2017

Číslo 5/2017 v prodeji od 26. října

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz