E-MOBILITA

Rozjeďte to s energií od innogy

Co si vybavíte, když se řekne skládací elektrokolo? No přece ideálního parťáka do města i na výlety po okolí! Ve společnosti innogy fandí rozumnému využívání energie, a proto podporují své zákazníky nejen v efektivním využívání elektřiny, ale i v dalších věcech

Bosch nabízí svým zaměstnancům výhodný pronájem elektrokol

Kdo chce zapalovat, musí sám hořet, říká známá poučka. Nyní si toto heslo vypůjčili zástupci společnosti Bosch a svým zaměstnancům nově nabízejí zvýhodněný pronájem jízdních kol a elektrokol. Bosch patří k největším výrobcům elektromotorů pro jízdní kola a jen v jeho německé továrně pracuje přes sto tisíc zaměstnanců.

21. 2. 2018

Rychlodobíjecí stanice ČEZ loni obsloužily 36 tisíc zákazníků

Rychlé dobití elektromobilu na cestách napříč Českou republikou je stále populárnější. Objem elektřiny spotřebované na veřejných rychlodobíjecích stanicích Skupiny ČEZ loni meziročně vzrostl téměř čtyřnásobně. Nejvytíženější byly stanice v Praze a Brně. Nová infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility.

18. 2. 2018

ČEZ začal nabízet Zelenou elektřinu pro všechny elektromobilisty

ČEZ Prodej spouští službu Elektřina pro dobíjení. Tento nový produkt zaručuje elektromobilistům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách a zároveň stoprocentní jistotu, že spotřeba zákazníkovy domácnosti bude pokryta výhradně elektřinou z obnovitelných zdrojů.

9. 2. 2018

Tübingen podporuje nákup elektrokol novou vlnou šrotovného

Tübingen je německé univerzitní město s přibližně pětaosmdesáti tisíci obyvateli. Místní zastupitelé se rozhodli bojovat za lepší ovzduší vypsáním takzvaného šrotovného. Akce se ovšem netýká automobilů, nýbrž malých motocyklů, kterými je centrum města přeplněné. Za každý sešrotovaný motocykl město poskytne dotaci až pět set euro na nákup nového elektrokola.

7. 2. 2018

Uber a bikesharing? V San Francisku startuje pilotní projekt

Společnost Uber, úspěšný provozovatel stejnojmenné taxislužby, přináší svým zákazníkům další zajímavou nabídku. Po spuštění služby Uber Eats, která zajišťuje rozvoz jídel z restaurací, se nyní v hledáčku manažerů ocitla myšlenka sdílených elektrokol, takzvaného bikesharingu. Pilotní projekt odstartuje příští týden v kalifornském San Francisku.

2. 2. 2018

Elektrokolo budoucnosti podle designového studia Atelier Mixture

Trois mille trois cent trente trois. Tři tisíce tři sta třicet tři. Právě tak zní název fiktivní značky jízdních kol a elektrokol, která vznikla coby umělecké vyjádření francouzského designového studia Atelier Mixture. Mezi třemi zajímavými koncepty, které však pravděpodobně nikdy nespatří světlo světa, vyčnívá celoodpružené elektrokolo s označením Number Three.

29. 1. 2018

Tern rozšiřuje řadu skládacích elektrokol Vektron

Specialisté na městskou cyklistiku stojící za značkou Tern rozšiřují nabídku skládacích elektrokol o dva nové modely. Ty se stanou součástí oblíbené řady Vektron a své zájemce by měly přilákat především zajímavým poměrem ceny a výkonu. Zatímco dříve uvedený topmodel Vektron S10 sází na středový motor Bosch, nováčci spoléhají na dostupnější techniku značky Bafang.

26. 1. 2018

Luxusní elektrický cruiser ozdobou vaší garáže

Elektrokolo není jen dopravní prostředek do města, na silnici či do terénu. Během posledních několika let se na výsluní prodraly také nejrůznější elektrické cruisery více či méně inspirované světem klasických motocyklů. Tyto stroje jsou kusem umění, součástí životního stylu, vyjádřením osobností svých hrdých majitelů. A přesně takový je také polský Avionics V1!

25. 1. 2018

Aktuální číslo 1/2018

Číslo 1/2018 v prodeji od 20. 2.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...