E-MOBILITA

Geniálně jednoduchý!

Redakčního pomocníka nám více než měsíc dělal osobní elektromobil Volkswagen e-Up! zapůjčený na testování od energetické společnosti E.ON.

Cyklistický veletrh Test & Expo již tento víkend ve Vysočina Aréně

Již tento víkend se v novoměstské Vysočina Aréně uskuteční druhý ročník cyklistického veletrhu Test & Expo. Využijte této jedinečné příležitosti a přímo na místě otestujte některou z novinek pro nadcházející sezonu. Kromě mnoha zajímavých exponátů se můžete těšit také na bohatý doprovodný program určený pro širokou laickou i odbornou veřejnost.

25. 9. 2017

Yamaha nabídne čtyři elektrokola do města i terénu

To, o čem jsme minulý týden psali, se nyní konečně stalo skutečností. Yamaha, až doposud výrobce a dodavatel pohonných jednotek, uvedla svou vlastní řadu elektrokol, se kterou zkusí štěstí na nejrychleji se rozvíjejícím severoamerickém trhu. Na lasvegaském veletrhu Interbike představila hned čtyři různá elektrokola určená do města i volného terénu.

21. 9. 2017

Pirelli při svém návratu k cyklistice počítá také s elektrokoly

Italský výrobce pneumatik Pirelli představil na veletrhu Eurobike novou řadu plášťů pro silniční cyklistiku. Tak trochu stranou zájmu zůstala další zajímavá novinka, která byla k vidění na stánku švýcarské značky elektrokol Stromer. Pirelli ve spolupráci se značkou Stromer vyvinul plášť s označením Cycl-e určený speciálně pro městská a trekkingová elektrokola.

20. 9. 2017

Horská elektrokola značky Yamaha? Veletrh Interbike napoví

Severoamerická pobočka společnosti Yamaha, předního výrobce motocyklů a dodavatele elektromotorů pro řadu cyklistických značek, oznámila svůj vstup na tamější trh s elektrokoly. Prototypy elektrokol se zkříženými ladičkami ve znaku si budeme moci poprvé prohlédnout na letošním veletrhu Interbike koncem tohoto měsíce.

15. 9. 2017

Nejdražší elektrokolo světa nese výsostné znaky automobilky Bugatti

Automobilka Bugatti, symbol luxusu a prvotřídních jízdních výkonů, si na závěr letošní sezony přichystala jedno velké překvapení. Nadšením však pro tentokrát nebudou skákat motoristé, nýbrž jejich úhlavní nepřátelé, totiž cyklisté. Bugatti představilo několik nových modelů jízdních kol, mezi nimi také jedno špičkové elektrokolo.

4. 9. 2017

ČEZ investuje do lídra v oblasti technologií pro carsharing ekoaut

Inven Capital se stal akcionářem francouzské společnosti Vulog, globálního lídra v poskytování technologií pro sdílenou mobilitu ekologických aut ve městech. Zákazníci Vulogu působí na čtyřech kontinentech, kde jsou jedním z pilířů konceptu chytrých měst.

1. 9. 2017

První ročník E.ON like-bike Tour spojuje chytrá města Vysočiny

Po loňském nultém ročníku elektrocyklistické tour s názvem E.ON like-bike se mohou nejen příznivci elektrocyklistiky, ale také široká veřejnost těšit na oficiální první ročník, který se bude konat 30. 9. - 1. 10. rovnou ve třech chytrých městech na Vysočině. Bohatý program spojený s testováním e-biků přivítá Nové Město na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem a Žďár nad Sázavou.

28. 8. 2017

Odborný workshop Elektromobilita v podnikání od ČEZ ESCO

Zástupci podnikatelské sféry využili ve středu 23. 8. možnost účasti na odborném workshopu Elektromobilita v podnikání, který uspořádala společnost ČEZ ESCO. Skupina ČEZ je v oblasti elektromobility tuzemským lídrem a současně provozovatelem nejrozsáhlejší sítě veřejných dobíjecích stanic.

24. 8. 2017

Aktuální číslo 4/2017

Číslo 4/2017 v prodeji od 17. srpna

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz