E-MOBILITA

Rozjeďte to s energií od innogy

Co si vybavíte, když se řekne skládací elektrokolo? No přece ideálního parťáka do města i na výlety po okolí! Ve společnosti innogy fandí rozumnému využívání energie, a proto podporují své zákazníky nejen v efektivním využívání elektřiny, ale i v dalších věcech

Loučeň ukázala další cestu pro českou elektromobilitu

Množství novinek a zajímavých postřehů tuzemských odborníků z oblasti elektromobility přinesla tradiční konference Loučni o budoucnosti a možnostech alternativních pohonů v dopravě. Hlavním partnerem pátého ročníku tradiční konference o čisté mobilitě byla i letos Skupina ČEZ.

18. 4. 2018

Elektrokola Movea spojují severský design s italskou technikou

Svěží severský design ve spojení se špičkovou italskou technikou. To jsou hlavní trumfy, se kterými přichází dánský startup jménem Movea, v jehož nabídce můžeme nalézt ucelenou řadu jízdních kol a elektrokol určených převážně do města a jeho okolí. Prodej bude oficiálně spuštěn začátkem května prostřednictvím crowdfundingovém portálu Indiegogo.

12. 4. 2018

Sportovní elektromobil po česku? Luka EV míří do prodeje

Společnost MW Motors, sídlící nedaleko západočeské Plzně, nedávno představila svůj vůbec první elektromobil. Dvoumístné sportovní kupé a nápaditým retro designem přitom není pouhým konceptem či prototypem. Jedná se plnohodnotný elektromobil, jehož sériová výroba započne v následujících několika měsících.

11. 4. 2018

Se skládacími elektrokoly Blaupunkt ve městě jako doma

Německý Blaupunkt si mnozí z vás jistě pamatují coby známého výrobce autorádií a reproduktorů. Dnes má tato značka nabídku podstatně širší a kromě elektroniky v ní nechybí ani moderní elektrokola. Skládací elektrokola s modrou tečkou ve znaku jsou určena převážně do města a díky své skladnosti se bez potíží vměstnají kamkoliv vás napadne.

5. 4. 2018

Hopr nastavuje nové trendy ve sdílení elektrokol

CycleHop, jeden z největších bikesharingových operátorů v Severní Americe, představil svým podporovatelům nový typ elektrokol a současně spustil pilotní systém jejich sdílení, který již nebude využívat žádná dobíjecí místa. Zkušební provoz nových elektrokol byl právě v tomto týdnu spuštěn v americkém Chicagu.

4. 4. 2018

Německý trh s elektrokoly roste raketovým tempem

Jak vyplývá z aktuálních statistik, elektrokolům se v poslední době daří stále lépe nejen v České republice, ale také v zemi našich západních sousedů. V rámci prezentace tržních údajů hovoří německý Svaz výrobců a dovozců jízdních kol dokonce o raketovém růstu a tamějšímu trhu s elektrokoly předpovídá zářivou budoucnost.

15. 3. 2018

V Německu testují samořiditelná nákladní elektrokola

Jdete po ulici a proti vám vyrazí elektrokolo bez jezdce. Tato bizarní představa se již brzy může stát realitou. Tým expertů z univerzity v německém Magdeburgu právě v těchto dnech uvádí do praxe takzvaná samořiditelná elektrokola. V rámci testovací fáze se tyto stroje budou pohybovat v univerzitním areálu, později také v samém centru města.

13. 3. 2018

Systém Bosch ABS na elektrokolech Riese & Müller

Protiblokační brzdný systém pro městská a trekingová elektrokola, který coby velkou novinku letošní sezony představil německý Bosch, se po několikaměsíčním čekání konečně dostává na pulty obchodů. Stane se tak počátkem tohoto léta na vybraných modelech německé značky Riese & Müller. Otestovat jej můžete již nyní!

12. 3. 2018

Aktuální číslo 2/2018

V prodeji od 6. 4.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...