E-MOBILITA

Elektrické tříkolky UPS nyní také v americkém Pittsburghu

Americká United Parcel Service, jedna z největších poštovních a doručovatelských společností světa, pokračuje v rozšiřování flotily elektrických nákladních tříkolek coby alternativního způsobu doručování zásilek. Po německém Hamburku, švýcarské Basileji a oregonském Portlandu budou nyní elektrické tříkolky potkávat také obyvatelé pensylvánského Pittsburghu.

20. 11. 2017

Pražské elektrobusy přepravily již přes milion pasažérů

České elektrobusy značky SOR na trase pravidelné linky BB1 a BB2 v pražském BB Centru přepravily již více než jeden milion spokojených pasažérů. Linky spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února loňského roku najely elektrobusy téměř sedmdesát tisíc kilometrů.

14. 11. 2017

První elektrokolo s palivovým článkem oficiálně v prodeji

Prvním sériově prodávaným elektrokolem s vodíkovým palivovým článkem se stává výrobek francouzské společnosti Pragma Industries. Trekingové elektrokolo s průkopnickým označením Alfa 2.0 cílí především na klienty z řad velkých společností, kterým kromě flotily elektrokol nabízí také možnost výstavby vlastních nabíjecích či chcete-li plnících stanic.

8. 11. 2017

ČEZ rozšiřuje síť rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

Možnost rychlého dobití baterií na cestách napříč Českou republikou se pro řidiče elektromobilů postupně stává samozřejmostí. Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznila v uplynulých dnech stanice v trojici nových lokalit - v Pardubicích a na dálnicích u Brna a Liberce.

7. 11. 2017

HNF Heisenberg a Sortimo představují elektrický cargobike

Podle mnoha studií představují nákladní elektrokola budoucnost městské dopravy. Proplétat se v husté zástavbě nákladními či dodávkovými vozy může být za několik let natolik neefektivní, že bude třeba využívat jiných, flexibilnějších způsobů přepravy. Takové řešení představuje ProCargo CT1, elektrický cargobike z dílen společností Sortimo a HNF Heisenberg.

3. 11. 2017

Asociace evropských výrobců brojí proti dovozu elektrokol z Číny

Asociace evropských výrobců jízdních kol se obává o budoucnost výroby elektrokol na Starém kontinentu a na to konto zaslala stížnost Evropské komisi. Cílem stížnosti má být získání právních nástrojů pro efektivní obranu před čínskou konkurencí, která zaplavuje trh výrobky s prodejní cenou hluboko pod běžnými výrobními náklady.

1. 11. 2017

Active Hybrid e-bike novým trumfem automobilky BMW

V nabídce automobilky BMW mají elektrokola již tradičně velmi silné postavení. Svým nejnovějším přírůstkem, městským elektrokolem Active Hybrid e-bike, se německý výrobce hlásí k nejnovějším trendům v tomto stále vydatně rostoucím segmentu. Důkazem za všechny budiž bezchybně integrovaná baterie s plynule navazující středovou hnací jednotkou.

20. 10. 2017

CAR4WAY a PRE zahajují projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu

Občané a pražské firmy mohou od 9. 10. 2017 využívat k cestám po Praze flotilu 15 elektromobilů Volkswagen e-Golf. Společnost CAR4WAY, na základě partnerství s Pražskou energetikou, zahajuje projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu. Jde o unikátní projekt, který se opírá o vyspělou technologii, moderní trend sdílení automobilů a zaměření na udržitelnou mobilitu.

12. 10. 2017

ČEZ pokračuje ve výstavbě veřejných rychlodobíjecích stanic

Rychlé dobití elektromobilu na cestách napříč Českou republikou i směrem do zahraničí je opět jednodušší. Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznila včera trojici rychlodobíjecích stanic v rámci dobíjecí lokality ve Vestci u pražského dálničního okruhu.

4. 10. 2017

Aktuální číslo 5/2017

Číslo 5/2017 v prodeji od 26. října

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Doporučujeme...

 

 

www.bikestar.cz

www.bikeandride.cz www.bikeandride.cz

www.ebike.cz

www.kolopro.cz

www.mtbtrilogy.cz