Americký Finish Line vyvinul revoluční bezdušový tmel

8. 2. 2018

Americký Finish Line vyvinul revoluční bezdušový tmel

Téma bezdušových plášťů je mezi cyklisty poslední dobou velice frekventované. Jedni již dali duším navždy sbohem, druzí se jich nehodlají vzdát a nahradit je jakýmsi bezdušovým tmelem za žádnou cenu nechtějí. Častým argumentem proti je přitom nutnost zvýšené údržby spojená s doléváním vysychající tmelu. Finish Line tento problém jednou provždy řeší.

Finish Line Tubeless Sealant byl vyvinut ve spolupráci s předním výrobcem průmyslových a vojenských tmelů Multi Seal Corporation. Novinka slibuje změnit zaběhnuté pořádky v kategorii bezdušových tmelů a v zásobě má k tomu hned několik silných zbraní.

Tmel Finish Line uvnitř pláště nevyschne, a proto nemusí být pravidelně doplňován. Podle ujištění výrobce vydrží v tekutém stavu po celou dobu životnosti pláště a je schopný zacelit jakýkoliv defekt až do velikosti šesti milimetrů. Příjemnější má být také instalace - tmel není třeba protřepávat, díky složení bez obsahu latexu a čpavku se vše obejde bez nepříjemného zápachu a k vyčištění stačí obyčejný vlhčený ubrousek. Závodníci pak ocení možnost opravy defektu pomocí bombičky se stlačeným plynem, který u jiných výrobců často vede ke znehodnocení tmelu.

Finish Line Tubeles Sealant bude dostupný v balení 240 ml s kapátkem nebo 1000 ml jako náhradní náplň. Více podrobností včetně doporučené ceny naleznete již brzy na internetových stránkách českého dovozce www.progresscycle.cz.

PŘEDPLATNÉ

Aktuální číslo 1/2018

Číslo 1/2018 v prodeji od 20. 2.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...