Cestování

Na elektrokole za nejlepšími traily jižní části Černého lesa

Jelikož nás zimní počasí stále nehodlá opustit, nezbývá než vzpomínat na chvíle, kdy jsme se na elektrokolech mohli prohánět jen tak v krátkých rukávech. Video od německých Sam's Creations nás zavede zpět do prosluněného podzimu a ukáže výběr těch nejlepších bikových trailů ležících v jižní části pohoří Schwarzwald.

19. 2. 2018

Druhý ročník Bosch eMTB Challenge navštíví pět evropských lokalit

Po úspěšné premiéře v loňském roce je tu druhý ročník závodu horských elektrokol Bosch eMTB Challenge. Německý Bosch tentokrát spojil síly s americkým Trekem a společně uspořádají pětici závodů v pěti různých evropských lokalitách. Akce cílí na jezdce všech věkových i výkonnostních kategorií s důrazem na co možná nejintenzivnější jízdní zážitky.

14. 2. 2018

S nákladním elektrokolem napříč západní Evropou

Nákladní elektrokola dnes nejčastěji vídáme v centrech velkých měst. Rozváží zboží, doručují zásilky, slouží jako dopravní prostředek mladým rodinám. Ed Oxley, zakladatel módní značky Hebtroco a sám vášnivý cyklista, se rozhodl zásobování svých obchodů pojmout trochu jinak a s elektrickým cargobikem vyrazil na devět set mil dlouhou cestu napříč západní Evropou.

13. 2. 2018

Aktivní dovolená s Shimano E-MTB Experience

Skvělé jídlo, báječní lidé a dechberoucí traily. Těmito slovy popisují pořadatelé čtyřdenní přejezd Alp s názvem Shimano E-Mountainbike Experience určený nejširšímu bikovému publiku. Čtyři etapy, navržené speciálně pro jezdce na elektrokolech, zavedou účastníky do těch nejzajímavějších zákoutí rakouské a italské části Jižního Tyrolska.

11. 1. 2018

Stoupání je jen převlečený sjezd, tvrdí Moustache Bikes

Stoupání není nic jiného nežli naruby převrácený sjezd. O tom, že toto rčení platí v sedle elektrokola víc než kde jinde, vás přesvědčí tovární jezdci francouzské značky Moustache Bikes Maxime Remy a Thomas Harstern. Místem činu se staly singletraily v bezprostředním okolí horského střediska La Bresse v samém srdci francouzských Vogéz.

5. 1. 2018

Casey Brown a Anton Cooper na průzkumu Nového Zélandu

Enduro závodnice Casey Brown a crosscountry rider Anton Cooper vyrazili na Nový Zéland, aby za řídítky elektrických trailbiků Trek Powerfly FS prozkoumali okolí proslulého Graigieburn Forest Parku. Národní park ležící v samém středu Jižního ostrova nabízí mnoho přírodních zajímavostí a jako takový je častým cílem dobrodruhů z celého světa, bikery nevyjímaje.

20. 12. 2017

Alpami napříč v sedle nového Focus Raven 2

Trans Alp. Klasika všech klasik. Čtyři sta kilometrů dlouhá trasa vedoucí z německého Oberstdorfu do italské Riva del Garda. To, co běžným cyklistům zabere pět až sedm dní jízdy, zvládli Florian Vogel s Markusem Schulte Luenzumem za neuvěřitelných sedmadvacet hodin a dvacet minut. To vše za pomoci horských elektrokol Raven 2, horké to novinky německé značky Focus.

18. 10. 2017

Specialized Turbo Levo FSR na trailech v okolí polské Stříbrné Hory

Majestátní pevnost z dob sedmileté války a skvělé enduro traily jen na dohled od ní? Že to nejde dohromady? Ale jděte! Za tím vším se můžete vypravit do polské Stříbrné Hory, jen asi třicet kilometrů od českých hranic. Ochutnávkou budiž zajímavé video od Piotra Szweda Szwedowskiho, který na tamějších tratích potrápil svůj Specialized Turbo Levo FSR.

18. 9. 2017

Alpské dobrodružství v sedle Ghost Lector HybRide

U příležitosti uvedení řady elektrických hardtailů Lector HybRide připravil německý Ghost poutavé video, které napovídá leccos o tom, co vše tato novinka v terénu svede. Švýcarské středisko Svatý Mořic poskytlo dokonalé kulisy pro epickou vyjížďkou plnou náročných stoupání a adrenalinových sjezdů. A právě takové podmínky by měly novému Lectoru dokonale vyhovovat.

13. 9. 2017

Aktuální číslo 1/2018

Číslo 1/2018 v prodeji od 20. 2.

Co je elektrokolo?

Kde koupit elektrokolo?

Naše videa...

Doporučujeme...